Zdrówko

Jakiego rodzaju istnieją powody pojawiania się jaskry oraz jak ją można leczyć?

Oczy są niezwykle ważne w życiu dowolnego człowieka. Niestety prawidłowe widzenie mogłoby zostać zaburzone przez przeróżne choroby, pośród jakich jest też tzw. jaskra.

Zestaw do parzenia herbaty

Autor: Jean L.
Źródło: http://www.flickr.com
Co to jest i w jaki sposób można ją leczyć?
W praktyce jest to cała grupa chorób, jakie mogą prowadzić do trwałego narastającego pogarszania się widzenia poprzez zawężenie jego pola. W niektórych sytuacjach możliwa jest także całkowita utrata wzroku. Choroba polega na stopniowym zanikaniu nerwu wzrokowego. Wcześnie odkrytą jaskrę można jednak leczyć. Ewentualna jest także operacja jaskry, jednak trzeba dodać, że jest to ostateczność. Jeśli interesuje Cię leczenie jaskry Wrocław to miasto, w jakim znajdziesz wykwalifikowanych specjalistów, jacy mogą Ci pomóc. Zwykła terapia polega na podawaniu choremu specjalnych kropli do oczu. Warto także wspomnieć, że są różne typy tej choroby i przeróżne przyczyny jej powstawania. Wliczają się do nich dziedziczność czy też podwyższony poziom ciśnienia w oku. Należałoby zatem co najmniej raz w roku wykonać specjalistyczne badania u odpowiedniego lekarza.
Niestety strat, jakie wyrządziła choroba nie można już naprawić, dlatego naprawdę należałoby robić wymienione badania. Tylko wczesna diagnostyka oraz dobre leczenie pozwolą zahamować postęp tej przypadłości. Diagnostyka opiera się na ocenianiu tarczy nerwu wzrokowego czy pomiarze ciśnienia wewnątrzgałkowego. Są to czynności bezbolesne.

Należałoby podkreślić, że skuteczność leczenia nieoperacyjnego jest zależna często od obowiązkowości samego chorego. Należy pamiętać o wkraplaniu sobie określonych kropli. Leczenie chirurgiczne to działanie stosowane tylko w niektórych przypadkach.