Zdrówko

Jakiego rodzaju firmy mają prawny zakaz prowadzenia działań promocyjnych?

Jeśli myślisz, że prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej bez przeprowadzania jednocześnie różnych działań reklamowych jest skazane na niepowodzenie, to jesteś w wielkim błędzie.

Istnieje wiele placówek, jakie posiadają ustawowy zakaz reklamowania się, a pomimo tego doskonale sobie na rynku radzą.
Nie dość tego, są ustawowe ograniczenia odnoszące się do osób, jakie mogłyby w takich placówkach pracować. I mogłyby to być tylko osoby, jakie zakończyły wyższe studia na konkretnym kierunku. Dodatkowym warunkiem przy funkcjonowaniu tego typu działalności jest wymóg otrzymania zezwolenia, jakie otrzymuje się od wojewódzkiego inspektora. Poza tym jedna osoba nie może posiadać sieci większej niż 4 apteki. 25 czerwca 2017 roku zaczęła obowiązywać poprawka do rozporządzenia prawo farmaceutyczne, w jakiej jest mowa o kolejnych ograniczeniach dla posiadaczy opisywanych placówek handlowych. Potoczna nazwa tej poprawki to apteka dla farmaceutów. Warto dodać, że nowe regulacje prawne będą obowiązywać jedynie nowe apteki i mają ukształtować rynek na kolejne dziesięciolecia.
depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Całość ma prowadzić do typowej roli apteki (zobaczysz), którą powinno się odczytywać jako placówkę ochrony zdrowia, nie zaś market z lekarstwami. Poza tym wspomniana nowelizacja ma poniekąd wymusić na właścicielach aptek nie posiadających wykształcenia związanego z farmacją przestanie traktowania chorych ludzi jako urządzenia do zarabiania ogromnych kwot.

Rekonwalescenci mogą nabyć w aptece tanie leki nie dlatego, że właściciele aptek mają ich ogólną sieć, a z tego powodu, że polski sejm wprowadził parę lat wstecz ustawę refundacyjną.