Dla dzieciaków

Jakiego pupila chcesz mieć? Zobacz nasze rady

Setki eksperymentów uznanych naukowców wykazało, że hodowanie zwierzęcia może przynieść dużo korzyści człowiekowi. Poniżej garść praktycznych informacji, które pozwolą ci wybrać futrzastego towarzysza.

akwarium

Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chcesz mieć w mieszkaniu kotka, powinieneś zastanowić się nad jedną szalenie ważną kwestią. Koty to zwierzaki, które kochają eksplorować świat. Aby kot był radosny, powinieneś dać mu możliwość wychodzenia z czterech kątów. Nie okłamujmy się – trzymanie mruczka w niewielkim lokum w bloku na dziesiątym piętrze to prawdziwy sadyzm. Kot to wspaniały przyjaciel, radość z jego obecności jest spora, jednak należy mieć na uwadze dobro zwierzęcia i nie adoptować go, by do końca życia siedział zamknięty w czterech kątach. Trzeba pamiętać, że chodzący po dworze kot powinien być regularnie odrobaczany.

Banalniej jest z pieskami. Psa można bez problemu wyprowadzać na przechadzki, dzięki czemu zapewni się mu porządną dawkę aktywności. Trzeba pamiętać, że pies to znakomity nabytek dla domu, którym właśnie narodził się potomek. Dziecko, które przebywa z psem, może prędko uczuć się całej masy wartościowych rzeczy. Kluczowe jest to, że w maluchu wykreuje się empatia oraz poczucie odpowiedzialności. Oprócz tego, jeśli przygarniesz sporego zwierzaka, twój dzieciak będzie zawsze przy nim odpowiednio chroniony. Kończąc już temat futrzaków, mała uwaga – nie wybierajcie takich zwierząt u hodowców, adoptujcie je ze schroniska!

Dla osób ze skołatanymi nerwami najlepszymi pupilami są rybki. Wielogodzinne obserwowanie powoli pływających rybek bardzo relaksująco oddziałuje nawet na chronicznych nerwusów. Tego gatunku pupile mają dużą zaletę – nie potrzebują wielu zachodu. Wszystko, co jest w tej materii istotne, to zakup odpowiedniego akwarium oraz właściwego pokarmu. O ile chodzi o akcesoria dla rybek, najkorzystniejsze są.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany materiał, szybko zobacz jeszcze ten link! To świetna oferta (https://sklep.acana.com.pl/5-sucha-karma-dla-psa) i tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje.

Hodowla rybek to dość kosztowne hobby – na wysokiej jakości zestaw powinno się wydać nawet parę tysięcy złociszy.