Zdrówko

Jakie ziółka stosować na co dzień?

By nadążyć za szybkim tempem dzisiejszego życia coraz nagminniej sięgamy po różnego typu preparaty wspomagające. Bierzemy lekarstwa, aby się obudzić oraz usnąć, nabrać energii i odprężyć się.
Miast od razu wybierać syntetyczne medykamenty, warto przetestować zbawienne właściwości ziół.

Łaźnia

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Zioła na stres. Stres jest naturalną konsekwencją życia w naszych czasach. Każdy od czasu do czasu odczuwa jego konsekwencje, a są także i tacy, którzy zmagają się ze stresem codziennie. Zioła na stres to m.in.: melisa, macierzanka, mięta pieprzowa jak też bazylia. Używanie ich w formie herbatek jest bezpieczne, z pewnością nie uzależnia oraz nie przynosi groźnych skutków ubocznych – w przeciwieństwie do niektórych leków zwalczających symptomy stresu.
Zioła na pobudzenie. Na ogół wykorzystywanym środkiem pobudzającym jest kawusia. Warto jednakże wiedzieć, iż jej działanie jest krótkotrwałe, zaś często picie kawy wnosi więcej szkody niż pożytku. W rzeczywistości poniektórzy powinni z niej całkowicie zrezygnować. W zamian kawy możemy jednakże sięgnąć po herbatkę z yerba mate. Zioło to również zawiera kofeinę, a do tego minerały oraz witaminy. Działa podobnie do kawusi, z taką różnicą, że jest od niej daleko zdrowsze. Co na trawienie? Bóle brzucha, kolki to nieomalże codzienność dla wielu osób. Częstą przyczyną bywa stres, konsumowanie w pośpiechu, niedostosowana do własnych potrzeb dieta, a niekiedy po prostu zjedzenie nadto dużej ilości pokarmu.

Zioła na trawienie to: koper włoski, mięta czy anyż.

Nie zwlekaj – kliknij odsyłacz (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/wybielanie-zebow-wroclaw-stomatologia-estetyczna/) i raduj się zawartymi tam kolejnymi tekstami. Zapewne poszerzą one Twą znajomość rzeczy na ów temat.

Wzdęcia oraz uczucie pełności po nadto obfitym i ciężkostrawnym posiłku można osłabić popijając ziółka: napary z kminku bądź kopru włoskiego.