Zdrówko

Jakie zadania pełni w naszych ciałach trzustka, jakie schorzenia najczęściej spotykają ten organ.

Trzustka jest niedużym organem, położonym w jamie brzusznej. Jest ona na tyle niewielka, że wiele osób nawet dobrze nie będzie wiedziało, jak tak naprawdę wygląda. Także dużo osób nie jest świadomych, jaką w organizmie pełni rolę, a jej zadania są naprawdę istotne.

trzustka choroby

Źródło: http://www.airnaturel.pl

Przede wszystkim w trzustce produkowana jest insulina, pozwalająca na wchłanianie podstawowego paliwa czyli glukozy – sprawdź więcej szczegółów. Lecz oprócz tego produkuje ona istotne dla prawidłowego działania licznych narządów enzymy i hormony, jak więc widać jej rola jest dość wszechstronna.

Przypadła Ci do gustu ta informacja z witryny (https://sklep.labempire.com.pl/zestawy-do-izolacji-dna-rna,2,11951)? Jest nam niezwykle miło. Jednocześnie chcemy nakłonić Cię do przeczytania kolejnego wpisu o zbliżonym temacie.

Niestety jest to narząd wrażliwy i atakowany przez rozmaite problemy. Na pewno w dużym stopniu do jej stanu przyczyniają się najróżniejsze używki, w szczególności mocno szkodzi jej nadmierna ilość spożywanego alkoholu.

Niestety w niejednym przypadku chorych nie bada się dokładnie, przez co trzustka choroba mylone bywają z chorobami innych narządów. W szczególności to dotyczy stanów zapalnych, jakie mylone są niejednokrotnie z problemami jelitowymi albo żołądkowymi. Ostre zapalenia są już łatwiej diagnozowane, bo przeważnie towarzyszy im silny, przejmujący ból. Wysoka temperatura, zwiększone tętno i pocenie to charakterystyczne objawy tego schorzenia, i jeśli się pojawią wraz z bólem, to nie można zwlekać, lecz od razu udać się do szpitala.

Duży problem medyczny stanowią także w ostatnim czasie nowotwory, których liczba systematycznie wzrasta. Są one ciężkie do leczenia, zwłaszcza w bardziej zaawansowanych stadiach, a niestety w wielu przypadkach są one zbyt późno diagnozowane.