Dla dzieciaków

Jakie zabawki dla przedszkolaka – co wybrać?

Wybór zabawek dla przedszkolaka to nie lada wyzwanie dla rodzica. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem rozmaitych cacek dla maluchów.
Jak kupić mądrze a także zapewnić maluchowi uciechę z zabawy, a równocześnie zadbać o jego prawidłowy rozwój? Takowe pytania zadają sobie setki tysięcy rodzicieli.

pani psycholog

Autor: TownePost Network
Źródło: http://www.flickr.com
W poradniku postaramy się nakierować rodziców, które zabawki sprawią rozkosz przedszkolakowi. Na czym skoncentrować się przy wyborze zabawek a także którymi kryteriami się inspirować. Wskazane jest mieć na uwadze, drogi rodzicu, iż zabawki będą służyły nie Tobie, lecz maluszkowi, toteż wybierając zabawkę, pomyśl o swym smyku. Zabawki dla panienek to przede wszystkim lale i przytulanki. Należałoby pamiętać o edukacyjnej i rozwijającej stronie zabawy kukiełkami. Lalki doskonale kształtują motorykę panienek, a również pozwalają na socjalizację z pozostałymi maluchami. Lale jak też niektóre maskotki dostarczają mnóstwo zabawy podczas ich ciągłego przebierania, karmienia, lub zabawy w dom. Panienki nie muszą bawić się jedynie kukiełkami. Nierzadko zdarza się tak, że tak samo chętnie bawią się samochodami, różnymi imitacjami mieczy, lub klockami. Atrakcyjną zabawką może być także szarfa gimnastyczna.
Chłopcy kochają bawić się w żołnierzy, komandosów. Wszelakiego rodzaju imitacje mieczy, rewolwerów, tarcz zawsze będą mile widziane. Młodzikowie w wieku przedszkolnym są niesłychanie czynni.

Hulajnogi, rowerki, pistolety na wodę, zdalnie sterowane pojazdy, żołnierzyki, albo klocki są to propozycje wprost idealne. Odpowiednim pomysłem są również zabawki edukacyjne, interaktywne lub multimedialne. Zabawki Goki to świetnej jakości drewniane zabawki określone dla przedszkolaków.