Zdrówko

Jakie są sposoby na rozwiązanie problemu niepłodności, jak przebiega procedura in vitro.

Spora ilość par stara się bezskutecznie o poczęcie dziecka, niekiedy będzie to dla nich bardzo ciężkie przeżycie. Na początku są zapewne różnego rodzaju badania, mające na celu wyeliminowanie różnych przyczyn, potem miłość z terminami w kalendarzu, aż wreszcie pojawia się smutek, wzajemne oskarżenia czy nawet rozstania.

Gabinet ginekologiczny

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy wszystkie metody naturalne już zawiodą, to możliwości będą dwie. Albo wzięcie dziecka do adopcji, albo decyzja o sztucznym zapłodnieniu. Od razu należy przyznać, że in vitro Kraków jest procedurą długą, skomplikowaną i potrzebującą niejednego wyrzeczenia. Nie daje także pełnej skuteczności, lecz pary, które doczekały się urodzin dziecka poczętego w taki sposób są zdania, że naprawdę było warto. Niestety niekiedy pojawiają się tu ogromne oczekiwania, a później równie duże rozczarowanie, jeśli nie udało się tym razem. Nawet najlepsza klinika in vitro będzie skuteczna na poziomie pięćdziesięciu procent, więc duża ilość zabiegów pozostaje nieudana. Należy się z tym liczyć i w razie niepowodzenia nie poddawać się, lecz próbować jeszcze raz. Szczegóły sprawdź na stronie GynCentrum.

Sam zabieg polega na pobraniu odpowiednio rozwiniętych jajowych komórek od kobiety i plemników od mężczyzny, następnie zapłodnieniu w odpowiedniej konstrukcji inkubatorze i wszczepieniu zarodków do macicy. Wszystko zaczyna się od dobranej indywidualnie hormonalnej stymulacji, która ma na celu pobudzenie komórek rozrodczych i ich rozwinięcie. Kobieta ma wykonywane cykliczne, i jeśli wyjdzie z nich, że wszystko będzie jak należy, to pobiera się komórki i umieszcza w inkubatorze, w którym także umieszczane jest pobrane od mężczyzny nasienie. W kontrolowany sposób większość komórek jest zapładniana, a pośród nich ginekolog ktg wrocław wybierze te, które wprowadzi się później do macicy. Zabieg ten nic nie boli i nie wymaga długiego pobytu w szpitalu. Po jego przeprowadzeniu podaje się odpowiednie leki, które mają za zadanie zwiększyć szanse na zagnieżdżenie, i jeśli wszystko przebiegnie bez komplikacji, to za kilka miesięcy można się będzie cieszyć malutkim niemowlakiem- odwiedź ten link.