Dla dzieciaków

Jakie są różnice między szkołą prywatną a niepłatną?

Każdy z nas posiada prawny obowiązek chodzenia do między innymi szkoły podstawowej. opiekunowie mają jednak prawo wyboru danej placówki – w tym zakresie nie stosuje się ograniczeń.
Dlatego też od jakiegoś czasu obok placówek państwowych, funkcjonują też placówki płatne.

niepubliczna szkoła podstawowa

Autor: stephen bowler
Źródło: http://www.flickr.com
Program kształcenia jest bardzo zbliżony do tego, jaki jest w placówkach publicznych, jednak kluczowa różnica polega na tym, że uczeń wynosi więcej informacji niż ze szkoły powszechnej. Jest tak dlatego, że niepubliczna szkoła podstawowa jest płatna, więc chodzi do niej mniej uczniów. Powoduje to to, że nauczyciele mogą poświęcić wszystkim uczniom więcej czasu. Ci natomiast nauczyciele zarabiają lepiej niż ich odpowiednicy w szkole publicznej, zatem w większym stopniu przykładają się do własnej pracy. Patrząc od strony ucznia to pewna wada, bo jeśli w takiej klasie jest mniej osób, to w wypadku zadania polegającego np. na recytacji jakiegokolwiek wiersza, prawdopodobnie wszyscy zostaną przepytani. Tego typu sytuacja chyba nie wydarza się w klasach, w jakich jest przynajmniej 25 osób. Jednak w szkole właśnie o edukację idzie, zatem to nie mankament a korzyść.
Dowolna szkoła prywatna w Warszawie (rekomendują nas) prywatna posiada także o wiele wyższe standardy oprzyrządowania nie tylko poszczególnych klas, lecz również sali gimnastycznej czy też wyposażenia pracowni np. chemicznej.

Ogólnie rzecz ujmując, opiekunowie, którzy wybrali dla swego dziecka właśnie tego typu placówkę jak niepubliczna szkoła podstawowa są z takiej decyzji niezwykle zadowoleni, ponieważ wychowankowie znacznie więcej mogą z niej wynieść. W takiej placówce utrzymuje się nieco większy rygor, ale to kształtuje osobowość, co jest bardzo użyteczne w późniejszym życiu.