Sprzęciwo

Jakie są początki tenisisty amatora czyli co potrzebne jest do tego, aby zacząć przygodę z tenisem

Tenis to bardzo popularna gra, mająca wielbicieli w większości krajów świata. Przez wielu uznawany za bardzo ekskluzywny, bo w końcu to właśnie gracze tenisa są bardzo dobrze zarabiającymi sportowcami na świecie, ale przecież jest to gra dla każdego. Na poziomie amatora wymagać również nie będzie wielkich finansowych nakładów, bo w zupełności na sam początek wystarczy rakieta za sto pięćdziesiąt złotych i wygodne buty.

rakieta tenisowa

Autor: Tatiana
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna jeśli ktoś chciałby się bardziej temu sportowi poświęcić, to liczyć się musi ze znacznymi kosztami. Zakup lepszej odzieży i rakiety to jedynie początek wydatków, znacznie więcej pochłaniają indywidualne treningi i wizyty na turniejach, niekiedy do bardziej oddalonych miast. Przez pierwsze kilka lat jest to po prostu kosztowna inwestycja, bez gwarancji że zostanie zwrócona.

Czy myślisz o dokładniejszym zgłębieniu analizowanego tutaj artykułu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę, która także z pewnością przykuje Twoją uwagę.

Niestety największe sukcesy w tym sporcie mają tylko jednostki, i dotarcie do ich grona będzie wymagać naprawdę ogromnie ciężkiej pracy. Na szczęście nie każdy ma być wybitnym tenisistą, większości osób zdecydowanie wystarczy sama przyjemność z gry z przyjaciółmi.

Jeżeli ktoś zamierza nieco częściej wychodzić na kort, to powinien pomyśleć o zakupie własnej rakiety. Rakiety tenisowe dla początkujących nie kosztują wiele, już za dwieście czy trzysta złotych zakupić można całkiem przyzwoity sprzęt, którym spokojnie da się jakiś czas pograć (parametry rakiet tenisowych). Dużo ważniejsze od ceny jest dopasowanie rakiety do sylwetki i stylu gry. Jeśli nie będzie się miało w tej kwestii doświadczenia, to dobrze zdać się na wsparcie doświadczonych sprzedawców w sklepie oferującym sprzęt tenisowy.

Zdecydowanie należy odradzić kupowania rakiety przez internet, raczej warto ją odpowiednio przymierzyć, czy będzie pasować. Właściwie dopasowana rakieta ma bowiem bardzo duże znaczenie już od samego początku, będzie bowiem pozwalać na prawidłowe utrwalenie odpowiednich chwytów i postawy ciała (zobacz tutaj). Natomiast jeśli ktoś jeszcze nie będzie wiedział, jaki charakter gry mu odpowiada, to powinien chwilę poczekać i pograć na pożyczonym sprzęcie, tym sposobem za jakiś czas mu będzie znacznie łatwiej coś wybrać.