Zdrówko

Jakie są domowe sposoby na zgagę oraz kiedy nie można ich stosować?

Większość z nas skarży się czasami na zgagę. Jest to dolegliwość polegająca na uczuciu pieczenia w okolicy gardła czy też przełyku. Istnieją naturalnie dobre lekarstwa, jednak zanim objaw taki nie stanie się bardzo dokuczliwy, warto uprzednio wypróbować babcine metody.

Jednym z najbardziej typowych sposobów na zlikwidowanie problemów w przewodzie pokarmowym jest przygotowanie oraz spożycie herbatki imbirowej. Trzeba ją pić codziennie około 20 minut przed spożyciem swego obiadu. W ten sposób można by uspokoić trochę własny żołądek i powstrzymać wydalanie gazów. Wszystkie posiłki muszą być oczywiście bardziej rozłożone w trakcie dnia. Kolejnym sposobem na zgagę jest posiadająca alkaliczne cechy oraz obfita w minerały musztarda. Ma ona również właściwości, które efektywnie neutralizują będące w żołądku kwasy. Gdy poczujemy przykry smak kwasu żołądkowego, zazwyczaj wystarczy wziąć łyżkę dobrej musztardy a natychmiast poczuje się ulgę. Miej na uwadze jednak, że domowe sposoby na zgagę nie powinny być stosowane zbyt długo. Jeżeli problemy występują przez zdecydowanie za długi czas, koniecznie porozmawiaj z lekarzem.
okulary

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jednak chciałbyś poznać więcej takich domowych środków, to spróbuj ponadto sok aloesowy. Wystarczyłaby jedynie połowa szklanki, ponieważ sok taki ma działanie przeczyszczające. Taki palący problem mogłaby też ugasić mała łyżeczka sody oczyszczonej, gdyż posiada ona wyższe pH oraz mogłaby w ten sposób neutralizować kwasy żołądkowe.

Ostatni tu opisywany sposób może nie jest zbyt elegancki, lecz może być równie niezawodny, jak inne tutaj wspomniane. Chodzi o żucie gumy, która nie zawiera węglowodanu. Powiększa ona ilość obecnej w gardle śliny, a tym samym zapewnia bardziej korzystne trawienie.