Dla dzieciaków

Jakie produkty okażą się bardzo przydatne młodej mamie, która dopiero co wróciła z córeczką do domu

Macierzyństwo w XXI wieku zdaje się posiadać trochę bardziej ludzkie oblicze. Wiele mówi się o prawach przedstawicielek płci pięknej, a i trzydziestolatki w stanie błogosławionym mogą liczyć na odmienne, czyli lepsze traktowanie, przykładowo niektóre supermarkety udostępniają dla ciężarnych odrębne kasy albo obsługują je poza kolejnością. Wytwórcy akcesoriów dla niemowląt również nie zasypiają gruszek w popiele i proponują świeżo upieczonym mamom wybór, o jakim babcie nie ośmieliłyby się marzyć.

niemowlę

Autor: Giulia Muzio
Źródło: http://www.flickr.com

Takie akcesoria jak siateczki gryzaki dla ośmiomiesięcznego niemowlęcia bądź przewijaki czy dobre jakościowo butelki są właściwie dostępne tylko w tych internetowych sklepach. A jeżeli wchodzi się na witrynę sklepu, to błyskawicznie spostrzega się bardzo dużo innych przedmiotów, które pragnęłoby się kupić. W czasie zakupów warto zatem zachować trzeźwy umysł.

Monety wydane na rogal do karmienia – przenieś się tu z pewnością się nie zmarnują. Zwłaszcza jeśli młoda kobieta jest w ostatnim miesiącu ciąży i oczekuje pierwszego dziecka, powinna pomyśleć o takich akcesoriach, które potem w znaczącym stopniu ułatwią karmienie piersią. W początkowych miesiącach życia syna te naturalne posiłki będą dość kłopotliwe – noworodka należy karmić co trzy godziny, zatem komfort zarówno dla mamy, jak i berbecia musi zostać zagwarantowany. Jeżeli opiekun nie zwróci swojej uwagi na takie z pozoru błahe sprawy, to potem przypłaci to dokuczliwym bólem pleców.

malutkie dziecko

Autor: Helen Doron Early English
Źródło: Helen Doron Early English

Rogal do karmienia (rogale do karmienia Fiorino) jest rzecz jasna bardzo użytecznym gadżetem, lecz dwudziestoletniej mamie przydaje się też mnóstwo innych rzeczy. Jeżeli będziemy kontynuować wątek posiłków małych dzieci, to jesteśmy zmuszeni wspomnieć o odciągaczach pokarmu. Nawet jeżeli trzydziestolatka karmi naturalnie swoją pociechę, to czasami trzeba zostawić w zamrażarce odciągnięte mleko, aby tata mógł nakarmić malucha, gdy małżonka wyjdzie na pobliski targ. Jednakże przy zakupie laktatora warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy w zestawie producent umieścił też wszystkie potrzebne akcesoria, czyli przynajmniej jedną niewielką butelkę, pojemnik plastikowy do przechowywania pokarmu i oczywiście niesamowicie przydatny podgrzewacz. Ci bardziej zatroskani oraz roztropni opiekunowie zamówią dodatkowo wysokiej klasy sterylizator, który zapewni krasnalowi bezpieczne posiłki.