Zdrówko

Jakie należy polecić środki poprawiające stan zdrowia? Czy możemy jakieś wyróżnić?

Dla tego, kto chce się lepiej odżywiać, wieść bardziej zdrowy tryb życia, ogólnie lepiej funkcjonować na wielu płaszczyznach istnieje tak naprawdę dużo możliwości. Podstawa to przestrzegać właściwej diety, ponieważ odpowiada ona za ogólne działanie organizmu, a to wpływa także na stan psychiczny. Jednocześnie pamiętajmy o zdrowych wspomagaczach, takich jak zioła, suplementy czy innego rodzaju preparaty. W tym artykule skupimy się na dwóch, pierwszym z nich jest catuaba kora.

zdrowe produkty

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Brazylijczycy od dawnych czasów wytwarzają jak również przyjmują catuabę. Jest to środek z kory drzew, które rosną w Brazyli. Tego rodzaju kora bierze się przede wszystkim z drzew Trichilia catigua i Erythroxylum vacciniifolium. Catuabę najczęściej wykorzystuje się jako afrodyzjak, jak również lek, który pomaga w zaburzeniach erekcji. W takim celu jest najczęściej sprzedawana poza Brazylią. Preparat można kupić w postaci proszku, tabletek i herbaty. W Brazylii, w jakiej dodawana jest także do wina, jest na tyle popularna, że zrodziło się wiele powiedzeń odnoszących się do jej cudownego działania.To tylko pokazuje, jak jest to istotny specyfik dla ludzi mieszkających w tym kraju. Dobrze wiedzieć, że poza właściwościami wiążącymi się z funkcjami seksualnymi, kolejną niesamowitą cechą catuaby jest pobudzanie centralnego układu nerwowego. A to dzięki trzem alkaloidom, które znajdują się w jej składzie chemicznym. Oprócz nich, catuaba zawiera również fitochemikalia, wzięte z roślin chemikalia, jakie pozwalają na zwalczanie chorób. Są również flawonoidy, które działają przeciwzapalnie, rozkurczowo, a także uszczelniająco na żyły. Kolejnym interesującym preparatem jest spirulina w proszku. Spirulina to zwyczajnie alga morska, która zawiera w sobie całkiem sporo białka, witamin B, E i A, jak również minerałów, przykładowo potas, magnez czy cynk.

super foods

Warto wspomnieć również o aminokwasach oraz różnego rodzaju zdrowotnych kwasach. Mamy więc kwas gamma-linolenowy, który zapobiega nadciśnieniu i chorobom serca, jak i kwas pantonenowy, jaki pomaga w zwalczaniu alergii. Spirulina posiada wcześniej wymienione witaminy w ilościach 5 do 20 razy większej aniżeli standardowe warzywa i owoce. Dzięki czemu działa odżywczo dla naszego ciała, antyalergicznie oraz chroni przed wirusami. Wzmacnia system immunologiczny, pomaga w leczeniu raka i regeneruje wątrobę.