Edukacja

Jakie kurs będzie dla mnie najlepsze?

Kondycja rynku pracy nie napawa optymizmem. Pomimo stosunkowo niedużego bezrobocia oraz sporej liczby ofert pracy, ciężko jest znaleźć zatrudnienie. Wynika to z faktu, iż oczekiwania pracodawców są coraz wyższe, a nasz profil nie każdorazowo z nimi zgodny. Powinniśmy w związku z tym zastanowić się nad wyborem dla siebie warsztatów czy kursów, które pozwolą nam uzyskać pożądane na rynku pracy umiejętności. Jakie szkolenie wybrać i gdzie je odbyć?

szkolenie

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
W głównej mierze winniśmy się zastanowić nad tym, co byłoby w stanie nas wyróżnić spośród konkurentów. Możemy zapisywać się na kursy, które pozwolą nam się całkowicie przekwalifikować lub poszerzyć zakres naszych aktualnych kompetencji. Jeśli na przykład zajmujemy się finansami, zainteresować nas mogą kursy z dziedziny rachunkowości, controllingu czy obsługi specjalistycznych programów. Jeśli nie posiadamy pomysłu na odpowiednie szkolenie, obowiązkowo przejrzyjmy oferty pracy w naszym sąsiedztwie i sprawdźmy, czego poszukują pracodawcy. Dzięki temu prędko dowiemy się, jakie mamy braki i co byłoby w stanie pomóc nam w odnalezieniu pracy. Czasem będzie to coś w rodzaju kurs (korki z matmy w krakowie) z Excela, a czasem agent celny kurs. Bez jakichkolwiek problemów odszukamy podmioty szkoleniowe, jakie proponują kursy w zakresie, który szczególnie nas ciekawi. Kłopotliwe może być jednak znalezienie właściwego podmiotu szkoleniowego.

Typując podmioty organizujące przykładowo szkolenia import export, nie kierujmy się cenami.Dużo ważniejszym dla nas kryterium wyboru winna być proponowana jakość i opinie tyczące się podmiotu. Niestety nie wszystkie kosztowne szkolenia są warte swej ceny i nie wszystkie niedrogie są równocześnie tymi, jakie są gwarancją utraty czasu. Dobrze jest korzystać z rekomendacji naszych znajomych lub na przykład internautów. Z odnalezieniem takiego rodzaju wskazówek w sieci nie winniśmy mieć większych trudności. Wystarczy jedynie przejrzeć parę miejskich forów internetowych bądź serwisów dla profesjonalistów.