Zdrówko

Jakie kupić okulary przeciwsłoneczne? Na jakie kwestie najbardziej powinniśmy zwracać uwagę?

Okulary przeciwsłoneczne są dość często niezbyt doceniane, traktowane wyłącznie jako ozdoba, tymczasem powinny chronić oczy przed złym działaniem promieni UVA i UVB. W tej kwestii musimy na pewno je wybierać, chociaż jak wiadomo powinny być też ładne, zrobione z solidnych materiałów.

przekrój - zdrowie

Autor: Bernt Rostad
Źródło: http://www.flickr.com
Takie są na pewno okulary Solano, najwyższej jakości oraz bardzo gustowne.zerknij na serwis (zobacz dalej)Tego typu okulary przeciwsłoneczne są niezbędne w lato. Można nawet przyznać, że nie warto bez nich wychodzić z mieszkania. Co bardzo ciekawe, są bardzo pomocne też w okresie zimowym, ponieważ promienie słoneczne przez cały rok przedostają się do oka więc mogą wpływać na wiele chorób.
okulary solano

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire
Jak więc tylko słońce mocniej świeci, warto zaopatrzyć się w najlepszej jakości okulary przeciwsłoneczne, które mają prawidłowo przyciemnione soczewki okularowe z filtrem na poziomie minimalnym 400. Dobrze nabywać tego typu okulary w salonach optycznych, ponieważ z różnych bazarów są nie za bardzo dobrze dostosowane więc mogą wyłącznie zaszkodzić zamiast być pomocne. To jest jak najbardziej niezwykle istotne, by okulary przeciwsłoneczne spełniały swoją najbardziej istotną, zdrowotną rolę.
Mimo to fajnie jak są modne oraz ładne, jak Ray Ban Wayfarer. W tym względzie najlepiej zwrócić uwagę na tego rodzaju kwestie jak zabarwienie szkieł. Są w stanie być różnorodne, np. brązowe.

W najwyższym stopniu zatrzymują one niebieskie światło, jakie sprawia najbardziej intensywne odczucie olśnienia. Kolejne jak szare oraz szarozielone nie zmieniają kolorów otaczających przedmiotów, dzięki czemu łatwo ocenić odległość. Zaś żółty polepsza kontrast widzenia w dzień, gdy jest pochmurno.