Informacje sportowe

Jakie jest elementarne sportowe wyposażenie trenujących w piłkarskich klubach zawodników.

Piłka nożna od lat była najpopularniejszym sportem w Polsce, mimo że kluby i reprezentacja nie zawsze dawały powody do zadowolenia swoją grą. Niestety przez długi okres czasu nieco zaniedbano naukę dzieci i młodzieży, wprawdzie klubów było dość dużo, lecz różnie z nimi bywało.

koszulki piłkarskie

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnie lata to następna fala popularności piłki nożnej, tym razem skierowana w stronę właśnie najmłodszych piłkarzy. Zaczęło się bowiem pojawiać coraz więcej szkółek piłkarskich, w niektórych piłkarską przygodę mogą rozpocząć już najmłodsze przedszkolaki. Także rodzice bardzo chętnie zaczęli korzystać z tego trendu, nie tylko od maleńkości przyzwyczajając do sportowego życia, lecz również przyjemnie i zdrowo zapełniając im czas. Trzeba mieć nadzieję, że zaprocentuje to w przyszłości, pośród coraz liczniejszej grupy najmłodszych piłkarzy na pewno uda się natrafić na naprawdę wyjątkowe talenty, i co najważniejsze, właściwie je później pokierować, aby tych talentów nie zniszczyć.
Każdy z młodych piłkarzy wychodząc na boisko potrzebuje dobrego wyposażenia. Najważniejsze są odpowiednie do boiska buty, one właśnie będą odpowiadać nie tylko za komfort i wygodę gry, lecz także za to, żeby było bezpiecznie. Na trawiaste boisko, gdzie niekiedy może być ślisko powinno się ubierać typowe buty piłkarskie mające korki, na przykład takie jak Nike Mercurial, z kolei do treningów na hali doskonale będą się sprawdzać zwykłe halówki z nieślizgającą podeszwą. Kolejnym elementem ekwipunku młodego piłkarza będzie właściwy strój. Przeważnie w klubie zawodnicy otrzymują klubowe koszulki piłkarskie, lecz na trening trening w ciąży oraz codzienną grę warto mieć własne, tak samo jak spodenki.

Powinny być one wykonane z lekkich tkanin, jakie nie będą zatrzymywać potu, na jesień warto też pomyśleć o nieco cieplejszym dresie. Niezwykle ważnym elementem stroju piłkarza są ochraniacze. Wielu piłkarzy raczej jest niechętnie do nich nastawionych, lecz piłka nożna jest grą kontaktową i należy zadbać o to, żeby niebezpieczeństwo urazu było jak najmniejsze.