Zdrówko

Jakie funkcje w organizmie pełni witamina B12 oraz witamina C? W jaki sposób niedobory wpływają na nasz organizm?

W naszym organizmie dzieje się szereg procesów, które mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie. Nasze ciało do takiej ciągłej, prawidłowej pracy potrzebuje wielu różnych składników i witamin. Dlatego też ważne jest, aby zwalczać zbyt małe ilości witamin choćby przez dodatkową suplementację.

Jakie zadania w naszym ciele ma witamina B12? A jak to wygląda z witaminą C? Które suplementy diety (kliknij i zobacz również – kuracja oczyszczająca) dobrze jest stosować?
Witamina B12 zwana inaczej witaminą czerwoną, wpływa doskonale na stan psychiczny. Przy jej pomocy także nasz układ krążenia funkcjonuje dobrze. Dlaczego tak jest? Jeśli chodzi o układ nerwowy, to witamina B12 uczestniczy w procesach zachodzących w osłonkach mielin nerwów. Większy brak tej witaminy jest związany z drętwieniem kończyn. Oprócz tego witamina B12 polepsza koncentrację jak również zapamiętywanie. Za jej sprawą także mniej czujemy zmęczenie. Niedobór witaminy B12 ma wpływ również na nasz nastrój, ponieważ bierze ona udział w syntezowaniu się serotoniny.
Jeśli mowa o wpływie witaminy B12 na układ krążenia, to bierze ona udział w tworzeniu się czerwonych krwinek. Oprócz tego, wraz z witaminą B6 i w towarzystwie kwasu foliowego zapobiega powstawaniu blaszek pochodzenia miażdżycowego, a przez to ochrania przed miażdżycą, zawałem, zakrzepami jak również udarem solgar witamina B12. Witaminy, takie jak Solgar witamina B12, na pewno pomogą nam odpowiedni poziom tej witaminy w ciele zachować.

Witamina C z kolei ma także ważne funkcje w naszym ciele. Zwana jest inaczej kwasem askorbinowym i sporo osób na pewno myśli, iż chroni ona tylko przed przeziębieniami, natomiast tak do końca nie jest. Faktycznie, branie sporych dawek witaminy C systematycznie, może nas uchronić przed przeziębieniami. Natomiast branie witaminy C już w czasie pojawienia się objawów, nie cofnie ich radykalnie. Z tego względu, gdy chodzi o przeziębienia, to o wiele lepiej zadziała ona profilaktycznie .

Czy zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej pasty warzywne i przeczytaj tam nowe fascynujące wpisy. Nie zwlekaj!

Solgar witamina C przyjmowana regularnie da zamierzony skutek. Na jakie rzeczy również wpływa kwas askorbinowy?

szkolenie

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Witamina ta zwiększa przyswajanie żelaza, dlatego jej niedobór może być przyczyną niedokrwistości. Poza tym pojawić może się zmęczenie, reakcje bólowe stawów oraz mięśni, pojawianie się siniaków, problemy z dziąsłami albo chociażby brak łaknienia. Natomiast to nie koniec, ponieważ witamina ta zmniejsza zmiany miażdżycowe, ale również jest w stanie znacząco zmniejszyć możliwość wystąpienia udaru mózgowego. Ma wpływ na dobre działanie układu krążenia.

Oprócz tego zmniejsza ona ciśnienie krwi, co jest ważną informacją dla osób cierpiących na nadciśnienie. Szczególnie osoby mające fizyczną pracę, Panie w ciąży, starsi ludzie, albo także osoby doznające stresu są bardziej narażone na niedobory witaminy C w organizmie. Z tego względu warto pomyśleć o suplementach.