Bez kategorii

Jakie buty wybierać dla dzieci? Na co zwrócić uwagę? W jakim wieku rozwój stopy jest naprawdę ważny?

Jak udowadniają znawcy zagadnienia ponad 90% dzieci przychodzi na świat ze zdrowymi stopami, zaś prawie 80% dorosłych ma dolegliwości stóp. Skąd takie dziwne rezultaty? Najbardziej znana przyczyna to ubieranie złego obuwia w najmłodszym okresie. Tak więc, aby to tego nie dopuścić warto zwracać szczególną uwagę na wybór obuwia. I to już od najmłodszych lat.

sandały

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Trzewiki dziecięce – dla Twoich pociech
To bardzo istotne, zwłaszcza jak pomyślimy o tym, jakie dzieci są ruchliwe. Cały ich czas wypełnia zabawa oraz bieganie, więc odpowiednio dobrane obuwie jest po prostu najważniejsze. Najważniejsze to dopasować buty do wieku dziecka, ponieważ na każdym etapie rozwoju stopy mają trochę odmienne wymagania.

Czy masz ochotę może poddawać tę sprawę późniejszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj serwis, który omawia zbliżone zagadnienia.

Należy to mieć na uwadze przez cały czas, nawet kiedy dobieramy kapcie dziecięce.

Ortopedzi nie zostawiają wątpliwości mówiąc, iż dopóki dziecko nie zacznie chodzić, powinniśmy pozwolić stópkom na normalny rozwój. Znaczy to, iż w początkowych miesiącach życia najbardziej odpowiednie będą dla niego skarpety z antypoślizgowymi spodami. Na mroźne spacery odpowiednim rozwiązaniem staną się otulacze, bo pomagają one zachować ciepło. Dla dzieci, jakie zaczynają chodzenie polecane są buty z cholewką które sięgają ponad kostkę. Trzewiki dziecięce są istotne, bo dziecko ze słabo wykształconym zmysłem równowagi porusza się w sposób specyficzny.

Półbuty dziecięce
Starsze dzieci, które już są bardziej zaawansowane ruchowo, mogą zakładać półbuty oraz sandałki dziecięce z zamkniętą piętą albo łożem dla pięty. To zagłębienie pod piętą, jakie utrzymuje ją w prawidłowym ustawieniu. Dla sześciolatek właściwe są także balerinki. Dzieci w wieku szkolnym są w stanie nosić wszystkie typy butów, oczywiście jeśli mają zdrowe stopy.

Ten najnowszy tekst (https://medicart.wroclaw.pl/usg-jader-wroclaw/) zaciekawił Cię tak bardzo, że masz ochotę na następne? Szalenie nas to ucieszyło. Zatem wejdź w ten link.

Istotne, żeby pamiętać, iż maksymalny obcas powinien

buty

Autor: Ukala by EMU Australia
Źródło: Ukala by EMU Australia

wynosić 3,5 cm.

Powinniśmy także pamiętać, że to zły pomysł, żeby nasze dzieci miały buty po starszym rodzeństwie. Każdy bowiem ma inne stopy, odznaczają się różnorodnymi cechami. U niektórych dzieci z problemami stóp widać zniekształcenia butów. Jak więc dzieci będą nosić buty po starszym rodzeństwie to mogą przejąć po nich te wady. Pamiętajmy więc o takich kilku warunkach i nie narażajmy naszych dzieci na problemy w przyszłości. Czasem wystarczy rzeczywiście niewiele, żeby zapobiec tak nieprzyjemnym sytuacjom, jak kłopoty ze stopami w dorosłym życiu.Kliknij i dowiedz się więcej