Bez kategorii

Jaki wpływ mają cykliczne ćwiczenia na zdrowie?

Kiedy jakiś roku temu poszedłem do lekarza rodzinnego, spostrzegł, że najzwyczajniej zapuściłem się. Czyli utyłem, zacząłem miewać spore problemy zdrowotne. Bardzo dobrze, że doktor umie być przekonujący, bo po jego namowach w dużym stopniu zmieniłem własne życie. A więc zacząłem regularnie ćwiczyć. Najbardziej istotne jest bieganie: biegam kilka kilometrów średnio co dwa dni. Tego typu dawka biegania sprawiła, że nareszcie przestałem tyć, a na dodatek schudłem.

Biegający mężczyzna
Co zjadłem, to po południu spaliłem. Początkowo miałem ogromne zakwasy, ale na szczęście potem wszystko się zmieniło. Można w sumie powiedzieć, iż bieganie spowodowało, że nie tylko korzystniej się prezentuję – również trzeba zwrócić uwagę, iż nareszcie zażegnałem stany depresyjne. Nie mówię, że to była ciężka depresja, ale regularne bieganie sprawiło, iż ciągle do organizmu były pompowane endorfiny. To pokazuje, że jeżeli jogging ma bardzo dużo zalet.

Chciałbym także napisać nieco o ćwiczeniu na siłowni. Na pewno ta chętnie uprawiana aktywność fizyczna spowodowała, iż mam bardziej wyrzeźbioną klatkę piersiową. Akurat na dzień dzisiejszy to efekty nie są świetne, ponieważ potrzebuję na to wszystko jeszcze dużo czasu, ale wszyscy mi mówią, że jest całkiem dobrze. To wszystko bez wspomagania – znam takich ludzi, którzy zamiast ciężko ćwiczyć, zażywali używki. Efekty są i tak kiepskie. Szczególnie, że nawet jeżeli atrakcyjniej wyglądamy, podobamy się kobietom na chociażby plaży, to i tak powodujemy, iż chociażby stan naszego serca jest na gorszym poziomie. Takie są fakty, nie zapominaj o tym!

Ćwiczenia domowe również mają dużo sensu – przecież częste pompki bądź przysiady wiele mogą dać. Dla nowicjuszy rekomenduję przysiady.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to w najświeższym tekście (https://jasiewiczestetyczna.pl/oferta/powiekszanie-ust-bydgoszcz/) również znajdziesz coś, co okaże się warte Twojego zainteresowania. Kliknij więc ten link!

A więc rób możliwie jak najwięcej przysiadów, potem zrób sobie przerwę, itd. Moim zdaniem proste ćwiczenia wiele dają. Kiedy tydzień temu poszedłem do lekarza, odrzekł, iż jest ze mnie dumny, ponieważ właśnie za jego radą odmieniłem własne funkcjonowanie. Pewnie, gdybym nie słuchał jego porad, w dalszym ciągu uskarżałbym się na stan zdrowia. Bardzo dobrze, że codziennie ćwiczę, to pewne.

Jeśli pragniesz regularnie dbać o swoją kondycję dowiedz się więcej: ||.