Zdrówko

Jaki jest najczęstszy symptom wodniaka oraz kogo mógłby dotyczyć ten kłopot?

W trakcie naszego życia jesteśmy narażeni na wiele różnych dolegliwości. Niektóre z nich dotyczą jedynie kobiet czy przedstawicieli płci męskiej, a jeszcze inne mogłyby występować niezależnie od płci.

dzieci

Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku płci męskiej mogą to być np. choroby występujące w okolicy jąder.
Jedną z takich chorób jest wodniak jąder. Mogłaby ona tyczyć się tak niemowlaków, jak i pełnoletnich mężczyzn. W przypadku noworodków jest to wodniak wrodzony, natomiast u osób dorosłych określa się go jako wodniak nabyty.

Czy powyższa notka wzbudziła Twoją ciekawość? Jeżeli tak, to zobacz ten niesamowicie w serwisie (http://www.vetan.wroclaw.pl/przychodnie). On z pewnością też okaże się warty przeczytania.

dolegliwość ta opiera się na za dużym koncentrowaniu się płynu w osłonkach jądra oraz zazwyczaj dotyczy jedynie prawej strony (schorzenie dotyczące obu stron pojawia się o wiele rzadziej). Początkowym, a jednocześnie w najwyższym stopniu widocznym symptomem tej choroby jest powiększenie worka mosznowego. W wypadku niemowlaków powodem jest nie wchłanianie płynu, który otacza jądra w czasie zstępowania się moszny. Do odmiennych przyczyn może należeć również nie całkowicie domknięty wyrostek pochwowy, który jest fragmentem otrzewnej. To przez wspomniane miejsce powinien przemieszczać się płyn z jamy brzusznej do worka mosznowego.

Energia

Autor: Agata Meble
Źródło: Agata Meble
wodniak

Autor: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe
Nabyty wodniak jądra mógłby być konsekwencją urazu albo np. zapalenia w postaci ostrego czy przewlekłego zakażenia jądra.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany artykuł, to odnośnik do źródła pokieruje Cię do podobnych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Może być także wynikiem komplikacji po wykonaniu operacyjnego leczenia pewnego rodzaju żylaków. Niezależnie od przyczyn powstania się wodniaka jądra, konieczna jest niezwłoczna konsultacja z lekarzem, dokładna Diagnoza kłopotu i podjęcie właściwych kroków celem leczenia choroby.

Miejsce chorobowe nie jest zaczerwienione, choroba ta nie wywołuje też cierpienia podczas oddawania moczu. Najczęściej pacjenci dostrzegają problem po powiększeniu worka mosznowego i szybciej lub później idą do urologa.