Zdrówko

Jak znaleźć odpowiedniego dentystę dla dziecka i jak przygotować malucha na każdą wizytę?

Pobyt u dentysty to ogromny stres dla dużej liczby dorosłych ludzi. Nie ma więc nic niezrozumiałego w tym, że maluchy odczuwają strach przed wizytą u dentysty. Jeżeli jednak wybierzemy pasującego lekarza i w odpowiedni sposób nastawimy dziecko na pierwszą wizytę, kolejne zabiegi stomatologiczne powinny już być dla niego mniej stresujące.

Pierwszy krok to znalezienie odpowiedniego specjalisty. Opłaca się poszukać dentysty w nieznacznym oddaleniu od miejsca zamieszkania tak, by nie nużyć dziecka zbyt długą jazdą. Dobrym miejscem do poszukiwań może być sieć – wyszukując frazę „stomatolog Warszawa Wola” otrzymamy szczegółową listę lekarzy, jak również obszar ich specjalizacji, co z pewnością ułatwi nam dokonanie wyboru. Jeśli pragniemy, by nasze dziecko leczył wysoce wykwalifikowany, długoletni stażem stomatolog Warszawa Wola dysponuje wieloma profesjonalnymi gabinetami stomatologicznymi o długiej tradycji, które leczą pacjentów niezmiennie już od wielu lat. Musimy zwrócić też uwagę na to, czy dany stomatolog specjalizuje się w leczeniu dzieci. opieka dentystyczna lomza.centrumdemed.plopieka dentystyczna Jeśli interesuje nas dziecięcy dentysta Wola oferuje dużą ilość lekarzy tego rodzaju, którzy profesjonalnie zatroszczą się o uzębienia malucha.

Sprzęt stomatologiczny

Autor: fiverlocker
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku warto przyjść z dzieckiem na wizytę adaptacyjną. Dzięki temu dziecko uzyska czas na oswojenie się z charakterem nowej sytuacji, a my dokładnie poznamy lekarza. Jeśli po wstępnej wizycie stwierdzimy, że nie jest to dobry dla naszego dziecka dentysta Wola posiada wiele innych gabinetów, które również możemy wcześniej obejrzeć przed pierwszą wizytą. Istotne jest, aby budować pozytywne wspomnienia związane z wizytą u stomatologa. Mogą do tego posłużyć np. drobne nagrody wręczane po wyjściu z gabinetu lub obiecana wycieczka do zoo. Dziecko powinno łączyć wizytę u stomatologa z występującą po niej nagrodą – wtedy przestanie zwracać uwagę związany z nią stres.

Odwiedzanie stomatologa powinno się rozpocząć dość wcześnie, nawet w 6. miesiącu życia, i powtarzać regularnie co kilka miesięcy. Sprawi to, że maluch będzie traktować to jako rutynową czynność i przestanie zwracać uwagę na powiązany z tym stres. Opłaca się również motywować dziecko do dbania o czystość zębów w domu – dzięki temu częste wizyty w gabinecie stomatologicznym nie będą konieczne.