Dla dzieciaków

Jak zabawki wpływają na rozwój dziecka, po jakie najlepiej sięgać i w które inwestować?

Dzieci szybko uczą się nowych rzeczy, dlatego należy zadbać o to, aby interesowały się zabawkami, które wykształcą ich kreatywność, wyobraźnie, spostrzegawczość.

lego city

Autor: Guillermo Viciano
Źródło: http://www.flickr.com
lalki Chou chou

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku dostępna jest cała masa zabawek, część z nich ma walory edukacyjne i w takie powinno się inwestować, by pomóc dziecku w jego rozwoju. Firmy natomiast prześcigają się w koncepcjach wielobarwnych, często nietanich oraz często nie wnoszących zbyt wiele znaczenia do życia dziecka zabawkach. Inwestowanie w zabawki, które pozwalają na swobodną twórczość, rozbudowują kreatywność, pozwalają samodzielnie myśleć, pobudzają wyobraźnię, rozwijają spostrzegawczość i zdolności manualne, to coś w co należy inwestować. Takimi zabawkami są m.in. lalki Chou chou oraz lego city czy również lego klasyczne, które daje możliwość swobodnego działania. Interaktywne lalki Chou chou dostępne są dla dzieci, które ukończyły drugi rok życia. Zabawka ta posiada różne dźwięki, a mianowicie śmieje się, płacze i gaworzy. W klasycznym zestawie poza lalką jest butelka, smoczek, śpiochy oraz śliniak. Dzieci zajmując się lalką mogą nauczyć się opiekuńczej postawy i okazywania uczuć. Lego city czy klasyczne to również świetna opcja jeśli chodzi o zabawkę dla dziecka czy też prezent – czytaj dalej na Klocki lego charakteryzują się bowiem szeregiem atutów, na jakie należy zwrócić uwagę. Posiadają świetną jakość, przedział wiekowy jest w zasadzie nieograniczony, poza klockami można zakupić także wiele związanych z nimi książek, komiksów czy filmów, nowości pojawiają się na bieżąco, cena odpowiada jakości, są ponadczasowe, wiecznie modne, przyciągające uwagę, można je przekazywać z pokolenia na pokolenie i cały czas powiększać swoją kolekcję, bo starsze modele pasują do najnowszych. Łączenie pakietów, nieograniczone możliwości w budowaniu, tworzeniu, zbieraniu sprawiają, że trudno znaleźć w nich wady. Zdecydowanie jednak nie są dostępne dla najmłodszych poniżej trzeciego roku życia, z powodu na dużą liczbę drobnych elementów w zestawach – prosto z tego źródła o lalkach Chou chou.

Jeśli już inwestujemy w zabawki, pomyślmy o tych, które będą nie tylko odporne i w dobrej jakości, lecz i tych, które wpłyną na dziecko pozytywnie.