Zdrówko

Jak wyleczyć się z alkoholizmu? Jakie są dobre rozwiązania? Czy wszywka alkoholowa jest dobrą metodą?

Leczenia alkoholizmu to bardzo ciężkie zadanie, najbardziej często tego rodzaju terapie zalicza się do modeli awersyjnych. Dosyć popularne w Polsce są tzw.

esperal Warszawa

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
wszywki, które zawierają substancję czynną disulfiram. W jaki sposób działają?
sakupy

Autor: Praktycy.com
Źródło: Praktycy.com
Wszywka alkoholowa to po prostu tabletka wykorzystywana do implantacji podskórnej. Taki lek, jak łączy się z alkoholem wywołuje różnorakie negatywne oraz groźne dla zdrowia i życia reakcje organizmu. Awersyjna terapia za pomocą wszywek alkoholowych pomyślana jest tak, że osoba uzależniona obawiając się dolegliwości powstrzyma się przed sięgnięciem po alkohol. W różnorodnych klinikach w Polsce stosuje się tę metodę, szczególnie zaś jeżeli wszywka alkoholowa Warszawa ma wiele do zaproponowania (oferowana w tym ośrodku).
wszywka alkoholowa Szczecin

Autor: erik forsberg
Źródło: http://www.flickr.com
Disulfiram to organiczny związek chemiczny, wpływa na metabolizm alkoholu etylowego. Ogólnie etanol rozkładany jest w wątrobie przez enzym, tzw. dehydrogenazę alkoholową do dehydrogenazy aldehydowej. W konsekwencji cała substancja zostaje rozłożona do niezbyt szkodliwego dla organizm kwasu octowego. Taka wszywka hamuje metabolizm alkoholu etylowego, w ten sposób pacjent odczuwa szereg różnorakich objawów, jakich normalnie by nie miał. Są to liczne zatrucia jak mocno zaczerwieniona twarz, brak tchu, bardzo szybkie bicie serca, wymioty oraz nudności.
Wiele firm wytwarza tego typu wszywki, jednakże najbardziej znany jest esperal. To bardzo znany środek, który jest już na rynku bardzo długo, tak więc jest całkiem bezpieczny.

Wielu lekarzy faktycznie go zaleca. Można go nabyć w wielu miejscach, jednakże jak wszycie esperalu Warszawajest najbardziej odpowiednim miejscem, ażeby go zakupić.