Edukacja

Jak wygląda weryfikacja wiedzy uczniów po skończonych etapach nauki, jak najlepiej się przygotować do egzaminu gimnazjalnego.

W naszym systemie szkolnictwa uczniowie co trzy lata muszą zdać jakiś końcowy egzamin. Wszystko zaczyna się już na koniec szkoły podstawowej, następne w kolejności będzie gimnazjum a na koniec liceum albo technikum. Liczba egzaminów zwiększa się bardzo na uczelniach wyższych, lecz tam już jest całkowicie inna formuła nauki. O tym, czy te egzaminy są niezbędne czy jednak nie dyskusje trwają od dawna, niemniej one są i niestety trzeba się do wszystkiego odpowiednio przygotować.

W rzeczywistości będzie to wyglądać tak, że ostatnie kilka miesięcy nauki w klasie piszącej egzamin to są przeważnie systematyczne przypomnienia i powtórki materiału. Dużą część tego wszystkiego będzie zajmowało samo uczenie się jak rozwiązywać testy. Aktualnie egzaminy w naszym szkolnictwie mają taką formułę, że samodzielne myślenie nie będzie nagradzane, większe znaczenie ma raczej to, żeby odpowiedzi wpisywały się we wcześniej przygotowany szablon. I dlatego też w większości szkół ogromny nacisk kładzie się właśnie na to, żeby dzieci nie próbowały za bardzo wybiegać do przodu ze swoimi wiadomościami, ale umiały poprawnie wypełniać testyna egzaminie.

Czytaj: gimnazjum w trybie zaocznym

kursy do egzaminu gimnazjalnego

Autor: Alba Estévez G.
Źródło: http://www.flickr.com

Przygotowanie do egzaminów będzie zapewne różnie przebiegać w każdej szkole. W części z nich będzie to zaplanowane faktycznie porządnie, a w innych skończy się chaosem i zupełną przypadkowością. Tak więc jeżeli ktoś będzie chciał ambitniej podejść do tej sprawy i chciałby najlepiej jak się da zdać ten egzamin, to pomyśleć może o zapisaniu się na jakiś kurs.

Kursy gimnazjalne Legnica organizowane są dla zainteresowanych w zasadzie co roku, nauczyciele je prowadzący na bieżąco dostosowują ich materiał do oczekiwań stawianych na końcowych egzaminach. Prowadzi się je w różnej formie, można się zdecydować na zajęcia całoroczne, a można również na przyspieszony kurs trwający trzy miesiące. Oczywiście pierwsza opcja dużo lepiej przygotuje do samego egzaminu, bo podczas zajęć poruszane są wszystkie przerabiane wcześniej zagadnienia. Kursy przyspieszone są za to dla osób, które chciałyby na zakończenie zrobić sobie dokładną powtórkę i utrwalić zdobyte wcześniej wiadomości.