Dla dzieciaków

Jak właściwie zaplanować dziecku czas w trakcie okresu feryjnego czy wakacji? Co warto wiedzieć?

W trakcie tygodnia, gdy pociecha żyje według grafiku zdeterminowanego przez zajęcia szkolne i pozaszkolne, nie ma kiedy się nudzić. Sytuacja może się odmienić podczas okresu wakacyjnego czy ferii, w szczególności gdy nie planujemy wyjazdów. Basen, kino a może spektakle dla dzieci? Możliwości, jak zaplanować dziecku czas jest mnóstwo. Niestety rodzice z reguły wybierają łatwe rozwiązania i pozwalają maluchom spędzać długie godziny przed telewizorem czy monitorem komputera.

plac zabaw dla dzieci

Autor: Poul-Werner Dam
Źródło: http://www.flickr.com
Nie chodzi, co oczywiste, o to, by bajki czy gry komputerowe wyeliminować w ogóle, ale o to, by je odpowiednio ograniczyć. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od tego, że wymagany jest ruch i aktywność na świeżym powietrzu. Jeśli akurat jest okres zimowy, namówmy maluchy do wypadu na sanki. A może w okolicy zlokalizowany jest wyciąg narciarski? To na pewno świetny moment, by nauczyć naszego malucha poruszania się na nartach. Lodowisko i łyżwy to także rewelacyjna alternatywa. W lato dobrze jest pomyśleć o wypadzie na okoliczną plażę, nad kuchnia podlasia czy rzekę. Wraz z przyjaciółmi możemy zarządzić wspólny mecz piłki ręcznej czy siatkówki. Osoby dorosłe kontra dzieci? Świetny pomysł! Maluchy zdecydowanie będą miały frajdę.

dzieci w strojach piłkarskich

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
A co jeśli pogoda jest kiepska? Zdarza się i tak, że lato jest bardzo deszczowe, a zima nie zapewnia warunków do narciarstwa czy saneczkarstwa. W takiej sytuacji rodzice muszą uaktywnić dzieci w domu.

Zainteresował Cię nasz wpis? Jeśli tak, to śmiało zobacz, co jest w ofercie tłumacz przysięgły niemiecki online, która dotyczy pokrewnej kwestii.

Najlepiej zaopatrzyć się w edukacyjne gry planszowe, które zachęcają do logicznego myślenia, rozwijają wiedzę, a jednocześnie bawią. Postawmy na czynności rozwijające kreatywność (gdzie wystawiają spektakle dla dzieci). Fantastycznym pomysłem może być wspólne gotowanie czy malowanie. W hurtowaniach papierniczych kupić można liczne gadżety, które sprawdzą się w przypadku domowych prac artystycznych i rękodzielniczych, przykładowo szkatułki czy skarbonki z drewna, które dziecko może dowolnie ozdabiać i dekorować. Gdy pogoda jest kiepska można pomyśleć o wyjściu do kina czy teatru. Szczególnie warto zdecydować się na spektakle dla dzieci, które przecież tworzone są z myślą o wymaganiach dzieci.