Informacje sportowe Sprzęciwo

Jak właściwie wybrać?

Akcesoria do jogi oferowane są przez niemało profesjonalnych sklepów. Asortyment jest ogromnie rozległy, co na pewno należy uznać za znaczną zaletę, aczkolwiek nieraz nie wiemy, czym kierować się w czasie ich wyboru. Wobec tego teraz odpowiemy na dwa ważkie pytania – czym kierować się w toku wyboru maty do jogi oraz jak o nią dbać?

Istnieje bardzo dużo rodzajów i typów mat do jogi. Różnią się one wieloma parametrami, takimi jak na przykład długość, szerokość, grubość, oraz także model użytego materiału, wygląd i naturalnie cena.

Tylko teraz obejrzyj także ten artykuł, który jest niezwykle interesujący. Zrób to już w tym momencie! Przekonasz się, że rzeczywiście trzeba to zrobić!

Niektóre maty mogą mieć właściwości antypoślizgowe, inne zaś nie. Wszelkie te czynniki powinniśmy wziąć pod uwagę w trakcie wyboru maty do yogi. Jeśli chodzi o długość, najpopularniejsze są maty, które posiadają 180cm. Jednak maty do yogi muszą mieć minimum tyle długości, jak dużo mamy wzrostu. Jeżeli chodzi o szerokość, często wybierane są maty, jakie mają 60cm szerokości. Aczkolwiek osoby, jakie są szersze w barkach powinny zdecydować się na szersze maty. Wyróżniamy maty o rozmaitej grubości, nadzwyczaj cienkie, a także sporo grubsze. Osobom początkującym, jakie jogę uprawiają hobbystycznie, niewątpliwie wystarczą cieńsze maty. Profesjonaliści natomiast powinni zdecydować się na maty o większej grubości.

Ćwiczenia relaksacyjne

Autor: iStock
Źródło: iStock
Istotna jest również wytrzymałość – odpowiednia mata do yogi powinna być mocna i odporna- przenieś się tutaj Pożądane byłoby również sprawdzić, której gwarancji na matę udziela dana firma. Niektóre firmy proponują nawet dożywotnią gwarancje. Cena także jest znaczącym czynnikiem w toku wyboru maty. Wiele ludzi zwraca na nią dużą uwagę. Jeśli interesuje Cię dobra mata do jogi cena może być dość wysoka. Maty o mniejszych parametrach technicznych naturalnie będą trochę tańsze- odkryj więcej tu.

Matę pożądane byłoby systematycznie czyścić, szczególnie jeżeli pragniemy, aby na dłużej zachowała ona swoje odpowiednie właściwości. Zdołamy do tego użyć specjalnych środków ofiarowanych do pucowania mat czy ściereczki namoczonej w wodzie. Nie winno się używać do polerowania mat ostrych detergentów. Co więcej mat nie należy prać w pralce, bowiem zdołałyby wtedy ulec zniszczeniu.