Sprzęciwo

Jak właściwie dobrać obuwie do gry w piłkę nożną?

Każdy, kto planuje zacząć grać w piłkę nożną, doskonale musi pamiętać głównie o tym, iż właściwy wybór obuwia to dość istotna sprawa. Źle wybrane buty mogą w znacznej mierze uniemożliwiać grę, bez względu na to, czy gramy profesjonalnie, czy też zupełnie amatorsko. Warto więc przekonać się, jakie są najbardziej znane typy butów oraz jak je odpowiednio dobrać.

Halówki Nike Tiempo Legacy

Autor: Nike
Źródło: www.r-gol.com
Powinniśmy wiedzieć przede wszystkim o tym, że właściwie dobrane buty sportowe mają ogromny wpływ na wygodę gry, na czym bez wątpienia wszystkim zależy. Znacznie istotniejszy jest jednakże fakt, iż w dużej mierze zmniejszają również ryzyko potencjalnych kontuzji, na jakie niestety możemy być narażeni zmierzając na boisko.

Obecnie producenci prześcigają się w zapewnianiu nam niezwykle innowacyjnych butów. Różnią się one designem, kolorem, różnego rodzaju ciekawymi udogodnieniami. Pamiętać jednak należy, że w sytuacji gry w piłkę nożną najistotniejsze jest, aby obuwie było komfortowe i bezpieczne.

Niewątpliwie bardzo dużo ludzi wybiera tzw. halówki.

Jeśli prezentowany tekst Cię zainteresował, to bez wahania kliknij tutaj oraz zobacz, co znajdziesz w najnowszym tekście (https://www.szkolagimnastyki.lublin.pl/). On także jest warty uwagi.

Już sama nazwa podpowiada, iż doskonale sprawdzają się podczas gry w halową odmianę piłki nożnej. Jednak jak się też okazuje, bez przeszkód można w nich grać także na asfalcie lub na murawie. Bardzo popularne wśród zawodowych sportowców są buty halowe Nike – atrakcyjne ceny: . Wiedzieć jednak należy, iż gra w halówkach na mokrej murawie jest praktycznie niemożliwa, bowiem będziemy się w nich ślizgać jak na łyżwach.

Gdy niezbędna jest bardzo duża przyczepność, warto zdecydować się na tzw. wkręty. W takich butach gra na wyboistej lub śliskiej trawie wydaje się znacznie łatwiejsza. Nie są jednak polecane do grania na twardej powierzchni. W takich butach także bardzo łatwo zrobić krzywdę rywalowi.

Bardzo popularne wśród piłkarzy są także lanki, czyli korki stworzone ze sztucznego tworzywa. Popularne są również tzw. turfy, które świetnie sprawdzają się na sztucznej nawierzchni, twardym boisku, a nawet murawie pokrytej śniegiem.

Jak się więc okazuje, wybór niezawodnego obuwia zależy od paru niezwykle ważnych kwestii. Zawsze powinniśmy mieć na uwadze nie tylko swoje preferencje dotyczące doboru obuwia, lecz przede wszystkim czynniki takie jak chociażby rodzaj murawy, na jakiej będą mieć miejsce mecze.