Dla dzieciaków

Jak w ciekawy sposób zająć dziecku jego wolny czas, a przy sposobności czegokolwiek je nauczyć?

dzieci niezwykle lubią malować. Czy są to specjalne kolorowanki kupione w kiosku, czy aplikacje odnalezione w serwisach Internetowych. Do tych książeczek konieczne są przykładowo mazaki oraz farbki.

Malowanki dla dzieci potrzebują specjalistycznych arkuszy papieru z konturami postaci lub panoramy oraz przyborów do malowania. Ale nie w każdym wypadku, ponieważ są też wirtualne książeczki do kolorowania, do których nie potrzeba jakichkolwiek akcesoriów. To akurat one czynią, że nasze dziecko lepiej się uczy oraz prościej i szybciej przyswaja materiał szkolny. Tego typu kolorowanki są świetnymi treningami umiejętności manualnych. Potomstwo przeważnie nie od razu jest zdolne trzymać się wyznaczonych linii oraz równo wypełniać kolorem cały wybrany widok. Z każdym obrazkiem zdobywa jednak coraz więcej doświadczenia oraz jeszcze lepiej może kontrolować ruch dłoni. A stąd już blisko do nauki pisania.

Jeżeli zaciekawił Cię omawiany materiał, to śmiało wejdź na ten odnośnik – to niezwykle użyteczna oferta (http://ipschool.pl/pl/kindergarten/program), która przedstawia zbliżoną tematykę.

Wymóg dłuższego koncentrowania się na wykonywanej aktywności pozwala dziecku zwiększać zdolności intelektualne.

ubiór

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Malowanki mogą także kształcić. Przede wszystkim pomagają dziecku poznać barwy i wzory. Postaci na obrazkach do kolorowania są wielokrotnie przedstawione w określonych sytuacjach, a same kolorowanki mogą opowiadać pewną historię. Pozwala to potomstwu poznać się ze światem, rozbudowuje jego umiejętności oraz wyobraźnię. Kolorowanki to nie tylko obrazki.

W dużej ilości publikacji są łatwe ćwiczenia, takie jak rysowanie obrazków poprzez łączenie punktów czy też malowanie części danej scenki właściwymi barwami. Zadania takiego rodzaju to doskonałe przygotowanie do późniejszej edukacji matematyki.