Zdrówko

Jak utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu ?

Częstym kłopotem zdrowotnym wśród nestorów jest podniesiony poziom cholesterolu . Mnóstwo się o tym mówi, wciąż jednakże nie wszyscy wiedzą, jakie znaczenie dla zdrowia ma prawidłowy cholesterol.
Mówi się również o „dobrym” i „złym” cholesterolu – co to oznacza i jaką funkcję w układzie spełniają poszczególne typy cholesterolu? Wiele osób nieświadomie bardzo szkodzi swojemu zdrowiu, nie troszcząc się o prawidłowy jego poziom.

zioła

Autor: mikael altemark
Źródło: http://www.flickr.com
Jego zbyt wysoki poziom jest nierzadko konsekwencją niewłaściwego odżywiania się, siedzącego trybu życia i tuszy, w związku z czym wpływa on bezpośrednio na rozwój wielu tzw. chorób cywilizacyjnych. Długotrwale utrzymujący się duży poziom cholesterolu we krwi będzie trudny do przywrócenia na pułap mieszczący się w normie, stąd należy wiedzieć, jak zapobiec podwyższeniu się cholesterolu. Cholesterol jest produkowany przez wątrobę i jest niezbędny organizmowi do prawidłowej pracy, a dopiero jego nadmiar jest szkodliwy. Właśnie z tego względu należy unikać dostarczania cholesterolu z zewnętrznych źródeł do organizmu. Cholesterol bierze udział w produkowaniu hormonów, jest także potrzebny do syntezy witamin, stanowi również budulec błonek komórkowych. Dopiero spożywanie w dużych ilościach pokarmów bogatych w cholesterol będzie stanowiło zagrożenie dla zdrowia.
małżeństwo

Autor: PerDormire
Źródło: PerDormire
Kluczem do podtrzymania cholesterolu na należytym poziomie jest zdrowe odżywianie oraz aktywność ruchowa. Właściwa, odpowiednio zbilansowana dieta nestora w ogromnym stopniu eliminuje zagrożenie dużym cholesterolem.

Uzyskanie następnych wiadomości na nakreślany tutaj temat jest dla Ciebie sprawą priorytetową? Jeśli tak, to bez obaw kliknij ten link oraz tam zdobądź więcej informacji (https://smedica.pl/oferta/rehabilitacja-sportowa/).

W jadłospisie trzeba koniecznie pamiętać o warzywach, które są doskonałym źródłem błonnika jak też witamin. Kolejnym niezbędnym elementem są roślinne oleje a także oliwa z oliwek.

W diecie nie można zapomnieć o rybach, jakie są niesłychanie bogatym źródłem kwasów omega-3, zwłaszcza ryby morskie. Warto również często sięgać po wyroby pełnoziarniste, które dzisiaj są już łatwo osiągalne na sklepowych półkach.

Zainteresował Cię ten tekst? Kliknij i sprawdź psycholog dziecięcy sosnowiec prywatnie teraz, w tym miejscu jest coś, co najprawdopodobniej też jest wartościowe.

Specyfik Armolipid też pomoże nam obniżyć cholesterol.