Sprzęciwo

Jak ubrać się na rower? To jest zależne od tego czy jeździmy w dalsze trasy czy może tylko rekreacyjnie?

Właściwe ubranie na rower jest niezbędne, jeżeli chcemy mieć komfort w każdych warunkach. O czym przede wszystkim należy pamiętać oraz co mamy do wyboru? Bardzo ważne są potówki. Jest to typ koszulki, która ściśle przylega do ciała. Są tacy, którzy kupują je o rozmiar mniejsze niż koszulki, można w ten sposób robić, natomiast musimy zapamiętać, by tak odpowiednia potówka nie ograniczała ruchów, bo będzie to niesamowicie niewygodne.

Rowerzyści

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com
Głównym zadaniem potówek jest oddawanie potu na zewnątrz, przez to skóra nie jest mokra. Do tego zapobiega to wychładzaniu organizmu, a do tego sprawia, że skóra nie wydziela brzydkiego zapachu. Ta wierzchnia warstwa jest polecana nie jedynie dla osób, które jeżdżą wysiłkowo, ale też dla dojeżdżających tym środkiem lokomocji codziennie do pracy.

Co ważne, luźne koszulki rowerowe nie są w stanie zapewnić tak dobrego odprowadzania potu ze skóry, gdyż nie przylegają do niej. Potówki dobrze sprawdzają się w trakcie jazdy w górach. Niwelują pot w trakcie intensywnych podjazdów, ale również chronią przed zimnem w czasie szybkich zjazdów. Kolejna warstwa, którą na sobie dobrze mieć to koszulka koszulki polo sklep na rower. Wiele osób wybiera koszulki z bawełny, lecz te nadają się jedynie do niezbyt intensywnej jazdy. Dzieje się tak, ponieważ jak się na początku spocimy, to przez całą drogę będziemy mieć nieprzyjemnie wilgotną koszulkę, która będzie jakiś czas schła. Jak dużo może kosztować taka odzież – koszulki dla rowerzystów?

Prawdą jest, że za jakość na pewno trzeba trochę zapłacić. Przykładowo, koszulka za 40 złotych raczej będzie odpowiednia do lekkiej jazdy po okolicy. Wtedy warto się zastanowić, do czego nam w ogóle taki strój, jeśli chcemy sporadycznie oraz na krótkie dystanse używać roweru?

Jednocześnie, przy bardzo intensywnym użytkowaniu, tanie koszulki tak naprawdę dość szybką tracą swoje cechy. Mają mniejszą wytrzymałość, złe jest odprowadzanie potu i tak dalej. Jeżeli wiec chcemy coś kupić na dłuższe trasy, to dobry jest zestaw: potówka plus dobra koszulka. Najlepsze są koszulki rowerowe z nadrukiem, które prezentują się dosyć profesjonalnie. Do tego z pewnością odznaczamy się w tłumie rowerzystów.