Bez kategorii

Jak troszczyć się o zęby w dorosłym wieku?

Tropem do zapewnienia sobie jasnego i zdrowego uśmiechu przez całe dorosłe życie jest dbanie o właściwą higienę jamy ustnej. Nawet u ludzi dojrzałych mogą powstać ubytki próchnicowe a także schorzenia dziąseł, które to mogą być powodem poważnych problemów. Istotne jest, żeby przez całe dorosłe życie pamiętać o następujących działaniach:

Szczotkuj ząbki 2 razy dziennie używając fluorkowej pasty do zębów w celu usunięcia płytki nazębnej – tworzącej się na zębach gęstej warstwy, jaka jest kluczową przyczyną próchnicy. Na co dzień używaj nitki dentystycznej w celu usunięcia płytki nazębnej z przestrzeni miedzy ząbkami oraz miejsc niżej linii dziąseł, nim się zmineralizuje i przeistoczy się w kamień nazębny. Powstały kamień może zostać zdjęty jedynie w trakcie specjalistycznego zabiegu czyszczenia. Ograniczaj konsumowanie posiłków bogatych w cukier bądź skrobię, szczególnie lepkich zakąsek. Im częściej podjadasz miedzy posiłkami, tym większe będzie ryzyko atakowania szkliwa zębów (Kaleta – implanty zębów Kraków) przez kwasy produkowane przez mikroorganizmy płytki nazębnej. Systematycznie odwiedzaj dentystę w celu przeprowadzenia profesjonalnych zabiegów oczyszczania ząbków oraz badań kontrolnych – znajdź stomatologa, któremu zaufasz.
dentysta

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com

O jakich szczególnych sprawach tyczących się zdrowia jamy ustnej winienem mieć pojęcie jako osoba w dojrzałym wieku?

Nawet gdy regularnie czyścisz ząbki szczotkując je a także używając nici dentystycznej, w dorosłym wieku mogą pojawiać się kwestie nabierające znaczenia w kontekście dobrej kondycji zębów a także dziąseł. Na szczęście, wizyta u dentysty może pomóc w korzystnym rozwiązaniu dużej części takich problemów. Początkiem schorzeń dziąseł może być ich stan zapalny, jaki w tym wczesnym stadium jest jeszcze odwracalny. Objawami stanu zapalnego dziąseł może być ich zaczerwienienie, miejsce spuchnięte albo tkliwość, a również krwawienie w czasie szczotkowania – . Jeżeli spostrzeżesz którykolwiek ze wspomnianych objawów, udaj się do stomatologa przed powstaniem poważniejszych komplikacji. Zaawansowane stadia choroby dziąseł mogą wieść do utraty zębów.

Co zrobić gdy pojawią się problemy? Nie zwlekaj, znajdź najbliższego stomatologa wbijając w wyszukiwarkę zwrot: stomatolog Tomaszów Mazowiecki. O ile błyskawicznie zareagujesz, większość zmian możesz wyleczyć.