Zdrówko

Jak troszczyć się o zęby malucha?

Ząbki dziecka zaczynają tworzyć się jeszcze przed jego urodzeniem. Gdy dziecko ma około czterech miesięcy, pierwsze ząbki mleczne zaczynają się wyrzynać przez dziąsła.

kontuzja

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie 20 mlecznych zębów pojawia się zazwyczaj do 3 roku życia, aczkolwiek ich tempo oraz kolejność wyrzynania się bywa różna. Zęby stałe zaczynają pojawiać się w wieku około szóstego roku życia. Proces ów trwa do mniej więcej dwudziestego pierwszego roku życia.

Ten nasz odsyłacz kieruje do materiału, który zawiera wyjątkowe treści – z pewnością Cię zainteresują i będą przydatne.

Celem zapewnienia zdrowia jamy ustnej oraz trwałości należytych nawyków czystości jamy ustnej należy postępować zgodnie z następującymi newralgicznymi środkami zapobiegawczymi: Ogranicz konsumpcję cukru, by zapobiec próchnicy. Upewnij się, iż maluchy otrzymują dość dużo fluoru za pośrednictwem wody pitnej bądź jako zabiegu w gabinecie dentystycznym dla wzmocnienia szkliwa ząbków jak też odporności na rozkwit próchnicy. Pamiętaj, aby zapytać dentystę o suplementy i ustalić, czy będą one konieczne.

para

Autor: withbeautiful
Źródło: http://www.flickr.com
Należy rozważyć użycie tak zwanych stomatologicznych uszczelniaczy. Stomatologiczne uszczelniacze gwarantują kolejną warstwę ochrony przed ubytkami w tkance ząbka. Są one wykonane ze sztucznego tworzywa i są zakładane na ząbki przez dentystów. Warto nauczyć dzieci, aby systematycznie i prawidłowo szczotkowały uzębienie i stosowały nitkę dentystyczną. Najlepsza będzie mięciutka albo średniej twardości szczoteczka do zębów.

Spróbuj odnaleźć sposób, ażeby szczotkowanie i nitkowanie ząbków było zabawą dla potomka celem zachęcenia go do prawidłowych postępowań rutynowych związanych z dbaniem o zdrowie ząbków.

Czy posiadasz trudność ze znalezieniem ciekawych danych na opisywany wątek? Jeśli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść (https://www.przychodniazycie.pl/403,Stomatolog_Nowy_Dwor_Mazowiecki.html), a na pewno się nie rozczarujesz.

Spróbuj dawać maluchom zdrowe zakąsek, jak jarzyny, jogurt albo ser.