Bez kategorii

Jak troszczyć się o higienę intymną jak też zapobiec infekcjom?

O higienę intymną możesz zadbać w podróży i w domu dzięki współczesnym preparatom do higieny miejsc intymnych, jakie doskonale pielęgnują a także podtrzymują naturalne pH.
Są jednakże codzienne przyzwyczajenia, jakie zaburzają naturalną florę bakteryjną pochwy oraz wiodą do zakażeń, to m.in.

Higiena intymna

Autor: Gunnar
Źródło: Gunnar
nadmiernie częste mycie intymnych okolic. Dowiedz się, jak powinna wyglądać higiena intymna. O higienę miejsc intymnych dba każda dama, lecz nie każda ma pojęcie, jak robić to rozsądnie jak też dobrze. Łatwo w tym temacie popaść w skrajności, a to nie służy bakteryjnej florze pochwy. Nazbyt częsta i nadto agresywna higiena miejsc intymnych może spowodować zachwianie mikroflory bakteryjnej pochwy, której odbudowanie wymaga czasu oraz cierpliwości.
wczasy - Tunezja

Autor: Marcin Grabski
Źródło: http://www.flickr.com
organizm zdrowej panie musi sam troszczyć się o mikroflorę pochwy, umożliwiają to pałeczki mlekowego kwasu trzymające we wnętrzu pochwy kwaśny odczyn pH (4,5), jaki jest barierą dla chorobotwórczych bakterii. Stąd przesadna higiena miejsc intymnych mogłaby się przyczynić do pozbawienia pochwy tej warstewki ochronnej, wtenczas z reguły pojawiają się intymne infekcje, swędzenie, zakażenie. Skłonności do podrażnień i uczuleń zdarzają się zazwyczaj kobietom o delikatnej skórze oraz jasnej karnacji.

To jest niezwykle interesująca problematyka i dobrze byłoby ją poznać dokładniej, zatem bez zwłoki przeczytaj szczegóły w źródle (http://apteczkadziecka.pl/pol_m_TATA-2437.html), który jest tutaj.

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że to nierzadko nadgorliwość prowadzi do poważnych schorzeń intymnych.

Jeżeli nie ma wyraźnej konieczności, nie trzeba kąpać się parę razy na dzień a także podmywać się po każdej wizycie w łazience. Wkładaj zawsze bieliznę bawełnianą i staraj się unikać stringów.