Zdrówko

Jak skutecznie pożegnać się z trądzikiem i cieszyć się gładką skórą?

Dokuczliwy trądzik jest wyjątkowo nieprzyjemnym utrapieniem. Nie tylko wpędza w kompleksy nastolatki, ale też wywołuje nieestetyczne blizny. W jaki sposób możemy się pozbyć tego problemu raz na zawsze? Leczenie trądziku to długi proces, ale na szczęście nie misja skazana na niepowodzenie. Lepiej jednakże nie poddawać naskórka eksperymentom, a niezwłocznie udać się z wizytą do dermatologa.

wejdź tutaj

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew powszechnemu przekonaniu trądzik spotyka nie tylko młode osoby. Coraz więcej dorosłych osób skarży się na tę chorobę. Walka z trądzikiem jest w tym wypadku o tyle wymagająca, że nie znane są jego powodu. Lekarze sugerują, że przyczyną mogą być predyspozycje genetyczne, nieustanny stres albo zażywanie niektórych tabletek. Jeśli zauważymy na swojej skórze początkowe oznaki trądziku, nie możemy czekać z wizytą u lekarza specjalisty.

Późniejsze zaczynanie leczenia może spowodować szpecące blizny. Wczesna forma trądziku charakteryzuje się wysypem białym plam na twarzy, dekolcie oraz ramionach. Wypukłe czerwone grudki albo ropne guzki to już zaawansowany etap schorzenia. Leczenie trądziku to proces, który wymaga dużych pokładów cierpliwości, bo efekty mogą przyjść dopiero po paru miesiącach. Zależnie od formy schorzenia, dermatolog może zapisać stosowanie maści albo kremów z kompleksem witamin lub antybiotyki przyjmowane doustnie.

Tradycyjne leczenie trądziku może wspomóc też zestaw zabiegów, przykładowo specjalne peelingi. Co wyjątkowo ważne, zmian skórnych nie możemy wyciskać! Może to spowodować wystąpienie nowych krostek albo nieestetycznych blizn. Co jednakże zrobić, kiedy się już pojawią? Najlepszą metodą ich likwidacji jest resurfacing.

Opiera się na na laserowym wygładzeniu naskórka twarzy poprzez likwidację blizn po trądziku i zabiegach chirurgicznych.

Bardzo nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, by przeglądnąć nasz wpis. Jeżeli masz chęć na więcej, to kliknij link ortodonta dziecięcy chorzów i przejdź do następnej witryny.

Resurfacing to zarazem znakomity zabieg odmładzający dla skóry – usuwa zmarszczki, plamy i likwiduje problem nieładnie obwisłej skóry. Po zabiegu pacjentka musi odpoczywać parę dni w domu, ale uzyskany efekt jest zadowalający. Skóra staje się ujędrniona i wygładzona, znikają brzydkie blizny. Resurfacing przeprowadzany jest w licznych polskich klinikach chirurgii plastycznej.