Informacje sportowe Sprzęciwo

Jak radzić sobie w nieprzewidzianych okolicznościach czyli kiedy może być przydatna karta surviwalowa.

Przed wielu laty prawdziwy mężczyzna wyruszał w lasy i dżungle, aby tam zdobywać żywność dla swojej rodziny. Oczywiście udając się tam musiał być odpowiednio wyposażony, tak żeby miał jakieś szanse na całe wrócenie do domu. Dziś jesteśmy otoczeni cywilizacją, dżungla jest gdzieś daleko, co wcale nie oznacza, że na co dzień odpowiednie wyposażenie nie będzie potrzebne.

Wręcz odwrotnie, co chwilę można spotkać przypadki, w których potrzebny będzie jakiś przyrząd lub gadżet, którym da się coś zrobić. Czy to będzie otworzenie puszki, odkręcenie śruby lub pomiar jakiejś długości, to nie da się tego zrobić rękami, i trzeba posiadać śrubokręt, linijkę lub otwieracz. Jeśli będzie się w domu, to nie powinno być problemów, bo takie akcesoria powinny się szybko znaleźć. Jeśli jednak jest się w terenie, to ciężko wszystko ze sobą nosić, bo byłoby to po prostu mało wygodne.

Hej, sprawdź to (https://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/), jeśli do tej pory nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej ciekawej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Chyba że wszystkie wyżej wymienione drobiazgi oraz wiele innych będą się znajdować w niedużym gadżecie, o wymiarach zwykłej karty płatniczej. Sprawdź

Obóz

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com
Taki niewielki gadżet, popularny także jako karta surviwalowa to bardzo przydatne narzędzie, mające nawet dwadzieścia różnych funkcji. Dzięki temu że można ją przy sobie nosić w kieszeni albo portfelu, to jest ona ogromnie praktyczna, nie potrzebując zbyt dużo miejsca. A jednocześnie w niejednym przypadku bardzo może być przydatna, bo wystarczy ją tylko wyciągnąć i użyć. Część osób mówi nawet na nią wielofunkcyjna karta przetrwania, bo faktycznie w trudniejszych sytuacjach może nawet uratować życie. Wielofunkcyjna karta z firmy Wallet-ninja.

Tego typu karty sprzedawane są przez wiele różnych firm, lecz mogą się różnić jakością. Dobrze wykonana karta to ogromnie wytrzymały, solidny kawałek stali, z wyciętymi wszystkimi narzędziami. Stal powinna być nierdzewna, a jednocześnie na tyle wytrzymała, aby karta poradziła sobie w najbardziej trudnych nawet warunkach. Jeśli ma ona rzeczywiście służyć jako zabezpieczenie w nieprzewidzianych sytuacjach, to należy zdecydowanie postawić na odpowiednią jakość i zakupić najlepszą, jaką się znajdzie w sklepach.