Bez kategorii

Jak radzić sobie, gdy mamy problemy z zaśnięciem?

Problemy ze snem posiada dziś bardzo wiele ludzi. Budzenie się w nocy czy problemy z zasypianiem są to problemy, które dotyczą połowy Polaków.
W okresie dużego napięcia oraz stresu możemy zastosować leki, jakie zawierają wyciąg z waleriany, chmielu oraz goryczki.

kosmetyki

Autor: Ayu Laurence
Źródło: http://www.flickr.com
Jagody

Autor: iStock
Źródło: iStock
Środki te mają działanie zwiększające wytrzymałość na stres i redukują napięcie psychiczne. Z takiego powodu ułatwiają zasypianie i gwarantują sen, jaki podobny jest do naturalnego.

Jeżeli w znajdującym się tu artykuły nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten link i zobacz sam (http://www.wetjaneczek.pl/uslugi/dietetyka-weterynaryjna/) inny tego typu materiał.

Waleriana, goryczka i chmiel mają działanie uspokajające i nie wywołują uzależnienia. W kłopotach z zasypianiem wskazany jest również syrop zawierający wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego i głogu. W tym syropie kozłek ma działanie rozkurczające na układ pokarmowy. Kozłek i głóg posiadają działanie przeciwskurczowe na mięśnie naczyń krwionośnych. Taki syrop jest wyjątkowo polecany tym osobom, jakie uskarżają się na dolegliwości ze strony systemu pokarmowego na tle nerwowym.

Działanie kapsułek z ekstraktem z melisy, mięty i kozłka jest bardzo mocne. Siła działania wszystkich takich składników sumuje się. W wyniku otrzymujemy preparat, który posiada bardzo silne działanie uspokajające. Środek ten jest niezawodny, lecz niestety dłuższe jego stosowanie wiąże się z uzależnieniem. Może się to objawiać na przykład niemożnością zaśnięcia bez wykorzystania takiego preparatu. Nie można używać tych środków w czasie ciąży i przez kobiety karmiące piersią. Nie można także stosować go u dzieci, ponieważ środek może zawierać alkohol. Z takiego powodu nie przepisuje się używania takiego preparatu u osób, jakie cierpią na epilepsję albo alkoholizm.

Także należy pamiętać, że alkohol, jaki obecny jest w tym syropie może osłabić zdolność kierowania pojazdem oraz obsługi urządzeń. Środki, jakie mają postać syropu zawierają także cukier, z takiego powodu nie można stosować ich u osób, które chorują na cukrzycę.