Zdrówko

Jak przystosować wnętrze dla potrzeb seniora?

Wielu osób przez całe swoje życie zamieszkuje w tym samym miejscu. Ale z wiekiem mieszkanko, niegdyś wygodne a także dające poczucie bezpieczeństwa, przestaje być mieszkaniem przyjaznym.
Nieprzyjacielem staruszka stają się wysoko powieszone szafki kuchenne, głęboka wanna bądź śliskie kafelki w korytarzu.

Śpij dobrze i wstań wypoczęta

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Ważne, ażeby dzieci w porę dostrzegły wszystkie zagrożenia, jakie czatują na starszych rodziców w ich własnym mieszkaniu. Skontrolowanie mieszkania dla starszej osoby pod kątem bezpieczeństwa będzie bezdyskusyjną niezbędnością, przede wszystkim gdy cierpi z powodu rozmaitych niedomagań albo chorób starszych osób, szczególnie osteoporozy (upadek grozi złamaniem), zaburzeń wzroku, równowagi i innych. Upadki nestora – nie wyłącznie w wyniku poślizgnięcia się, lecz także z przyczyny ogólnego zaburzenia równowagi mogą doprowadzić do złamania kości , stłuczeń, złamania rąk. Lepiej wyprzedzić takowe wydarzenia, aniżeli mierzyć się z ich konsekwencjami.
balkonik rehabilitacyjny

Autor: Melissa Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zaczyna nam się zdawać, iż rodzicom sprawia trudność poruszanie się czy też korzystanie ze rynsztunków znajdujących się w ich budynku, warto przejść się po wszystkich wnętrzach i zakątkach (nawet jeśli mamy odczucie, że wszak robiliśmy to setki razy). Podczas takiego rekonesansu bliscy seniora powinni na moment wcielić się w niego a także wczuć w sytuacje, w których on się co dnia znajduje.

Wejdź na ten link, a przekonasz się, że znajdujące się tam wpisy z witryny zaintrygują takie osoby, które zafrapowane są analizowaną w tym miejscu sprawą.

Toaleta jest prawdopodobnie tym miejscem, gdzie starsi ludzie zwykle ulegają wypadkom. Sprzyjają temu zwilgotniałe, śliskie płytki czy też niewygodna wanna. Z wiekiem też kuchnia może okazać się mało przyjazna.

Nierzadko kuchenne szafki kryją w sobie ogromne ilości akcesoriów jak też naczyń – kiedyś faktycznie potrzebnych, a dziś jedynie zajmujących miejsce. Wyekwipuj nestora w nieodzowne akcesoria, takie jak np. balkonik rehabilitacyjny.