Dla dzieciaków

Jak przetrwać zimę? Co może być pomocne? Jakie sposoby są najlepsze?

Jak panuje zima za oknem, to można sobie trochę polepszyć humor, jak w domu pod ręką są różne niezbędne rzeczy. O czym mowa? Oczywiście o tym, co kojarzy się z ciepłem, czyli poduszka, kocyk i coś miłego rozgrzewającego do picia.

Jeśli to już posiadamy żadna zima nie będzie nam straszna.
Niektórzy mówią, że aktualnie to już nie taka straszna zima jak kiedyś, iż dawniej to było mnóstwo śniegu, silne mrozy i późna wiosna. Aktualnie niby nie ma zimy, ale wystarczy w listopadzie, grudniu czy styczniu spojrzeć przez okno, aby zadać kłam takim twierdzeniom. Przecież nawet jak nie ma mrozu oraz śniegu, to przez prawie pół roku jest za oknem jesienny klimat. Pada deszcz, jest smutno oraz szaro – kup tutaj poduchę rogal.

Naprawdę mocno wieje wicher, a ciemno robi się już koło szesnastej. To okres, gdy wymagane są specjalne środki, by sobie dać radę. Z pomocą pojawiają się tutaj różne pomoce, jak ciepły koc, paputki i ciepła herbata. Z takim zestawem łatwiej jest przeżyć najbardziej beznadziejną i smutną pogodę. Podobnie jesteśmy w stanie pooglądać ciekawy film lub poczytać interesującą książkę, a aby było wygodnie najlepiej sprawdza się poduszka rogal – znajdź dla siebie paputki.
produkcja
wyobraźnia

Źródło: pixabay.com
heroes of Disney

Autor: Michael Lombardi
Źródło: http://www.flickr.com
To wszystko nie jest zbyt dobre, a oferuje naprawdę wiele dobrego. Jak więc tylko robi nam się przykro i nie wierzymy w szybką wiosnę, to lepiej o tym pomyśleć, gdyż szybciej nam przeminie ten niezbyt miły czas.

Faktycznie nie potrzeba jakoś dużo, by zapomnieć chociaż na chwilę o lejącym deszczu czy sypiącym śniegu. Sprawmy więc, aby nasze mieszkanie zostało enklawą, miejscem, w jakim jest przytulnie oraz ciepło.