Dla dzieciaków

Jak podatnik może pomóc fundacjom?

Bardzo szanuję takie fundacje, które faktycznie pomagają potrzebującym. Szczególnie dzieciom i tym osobom, które zasadniczo bez pomocy osób trzecich nie dadzą sobie rady. Np. znana polska aktorka – mianowicie Anna Dymna, jest kobietą, która niewątpliwie ma fundację z dobroci swojego serca.

Czyli masz możliwość szanowny internauto wspomóc prowadzoną przez nią fundację: jak najbardziej bez ponoszenia nawet minimalnych kosztów.

Wciągnął Cię nasz wpis? Zatem zaloguj się na naszą inną stronę – tam można zobaczyć ponadto (http://www.kodak.wroclaw.pl/) zajmujące wątki, które dla Ciebie stworzyliśmy.

Naturalnie nie mówię, że jedyną alternatywą jest fundacja Anny Dymnej, jednakże na pewno ten wybór jest niemalże na wagę złota. W żadnym razie nie przesadzam!

A więc kiedy będziesz planować nareszcie rozliczyć pit przez internet 2013, najzwyczajniej musisz wybrać taką fundację, która podpasowała dla Ciebie. Wiadomo – jeden człowiek chciałby wspomóc południowoamerykańskie lasy, inny zwierzęta, a ktoś inny dzieci. Wychodzę z założenia, iż trzeba pomagać, i tak naprawdę nie jest ważne komu pomagamy. To znaczy to jest oczywiście ważne, ale mylą się te osoby, które na przykład wychodzą z tego założenia, że pomoc np. psom nie ma większego sensu, ponieważ to człowiek jest najważniejszy. Myślę, iż należy tak jakby pomoc dystrybuować w równomierny sposób. Namawiam zatem do niesienia pomocy.

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Należy także przypomnieć, iż w wielu przypadkach popełniamy ten błąd, że przekazujemy 1% tym organizacjom pożytku publicznego, które w sumie miewają ogromne kłopoty z np. profesjonalnym rozliczaniem wszelkich dotacji i wydatków. Potem takowe organizacje są niejako na czarnej liście – czyli nawet jeśli podarujemy im własny 1%, to i tak forsa nie dojdzie do nich. W Internecie jest rzetelna lista, która ukazuje to, które miejsca są OK. A przecież warto starać się o to by 1% podatku lista organizacji była doskonale nam znana – nie chcemy popełnić tego błędu, który będziemy mieli możliwość poprawić dopiero za rok. Poczytajcie sobie tutaj – ciąg dalszy.

Warto również mieć na uwadze, że tak jakby dzięki wprowadzeniu akcji 1%, programy komputerowe są całkowicie bezpłatne. Naturalnie nie wszystkie, lecz trzeba pamiętać, iż często sytuacja jest taka, że program jest za free, a najzwyczajniej zarabia nieco, ponieważ współpracuje z jedną z fundacji. Osobiście użytkuję program do rozliczania pit – właśnie bezpłatny. Ogólnie nie narzekam. Wszystko jest w dużym porządku.masaż (zobacz fizjoterapia wrocław)Mam nadzieję, że po zaznajomieniu się z moimi wypocinami chociaż jedna osoba znajdzie w Sieci tę fundację, która jest godna uwagi.