Informacje sportowe

Jak odpowiednio zadbać o własne zdrowie? Na pewno powinieneś zacząć uprawiać dowolny sport!

W teraźniejszych czasach dobre samopoczucie i niezła kondycja fizyczna są niewątpliwie ogromnie istotne – niby każdy o tym doskonale wie, jednakże gdy przychodzi co do czego i należy podnieść się z łóżka, nie każdy jest już tak bardzo zmotywowany. Jeśli Ty także należysz do tego rodzaju ludzi doskonale znających wszelkie podstawy teoretyczne, ale niekoniecznie potrafiących zastosować je w praktyce, mamy dla Ciebie specjalne wyzwanie – niech czerwiec będzie miesiącem kiedy w końcu wcielisz swoje plany w życie i zaczniesz uprawiać jakiś sport!

Od czego zacząć? Sport bez wątpliwości nie powinien być dla Ciebie męczący, ale na początek sprawiać Ci przyjemność – dlatego zastanów się porządnie, co lubisz robić i jaki rodzaj aktywności fizycznej będzie dla Ciebie właściwy. Obecnie bardzo modne jest bieganie – może Ty również spróbujesz tego sportu? W jego przypadku nie ma mowy praktycznie o żadnych wymówkach – aby zacząć biegać nie potrzebujesz praktycznie niczego poza parą wygodnych adidasów. Resztą sprzętu i wszelkiego rodzaju gadżetów będziesz się martwić gdy już złapiesz bakcyla – a możemy praktycznie zapewnić Cię, że prędzej czy później tak właśnie się stanie.

triathlon warszawa

Autor: Philips
Źródło: Philips
Jeżeli natomiast biegasz już od jakiegoś czasu, może to odpowiedni czas żeby zastanowić się nad pewnym urozmaiceniem treningów? Jedną z najbardziej popularnych teraz dyscyplin jest triathlon, nazywany inaczej trójbojem. Możesz go uprawiać praktycznie wszędzie – co roku organizuje triathlon Warszawa, Trójmiasto czy Łódź, a także wiele innych większych i mniejszych miast. Triathlon jest połączeniem trzech różnych dyscyplin sportu – pływania, biegania i jeżdżenia na rowerze. Są to na tyle popularne sporty, że lubi je właściwie każdy – jedynym haczykiem jest niewątpliwie odpowiednia kondycja, która pozwoli na wytrzymanie wielu kilometrów. Na początku możesz jednak z powodzeniem udać się na mini-triathlon czy triathlon supersprinterski. Najdłuższa wersja triathlonu – ultraman – obejmuje 10 kilometrów pływania, 421 kilometrów jazdy rowerem oraz 84 kilometry biegu i jest rozgrywana bardzo rzadko. Jeśli jednakże interesuje Cię triathlon w nieco mniejszym wymiarze – a na pewno na początek – możesz udać się na triathlon Warszawa czy Łódź. To w nich corocznie bierze udział największa liczba ludzi.

Mamy nadzieję, że choć trochę zachęciliśmy Cię do zwiększenia wysiłku fizycznego – to naprawdę nic okropnego, a na pewno potrafi przynosić sporo korzyści. Zachęcamy Cię mocno do wyciągnięcia zużytych butów z szafy i przebiegnięcia spokojnym tempem swojego pierwszego kilometra!