Zdrówko

Jak ma wyglądać leczenie z uzależnienia narkotykowego i dlaczego właściwa terapia jest istotna?

Narkomania to inaczej uzależnienie od narkotyków. Może dotyczyć ludzi w każdym wieku, którzy nie mogą zrezygnować z przymusu nieustannego przyjmowania odurzających środków. Działają wręcz przeciwnie – stale powiększają ich dawki, by czuć większe efekty, co może prowadzić do śmierci.


Nasza placówka zajmuje się leczeniem narkomanów i resocjalizacją ludzi uzależnionych.

pacjent w rozmowie ze specjalistą

Autor: Mike Renlund
Źródło: http://www.flickr.com
Leczenie narkomanii to kilka stadiów. Pierwszym z nich jest naturalnie postawienie stosownej diagnozy przez zidentyfikowanie określonych wskaźników świadczących o uzależnieniu konkretnej osoby- Są to m.in. głód narkotykowy, utrata kontroli nad swoim życiem, kontynuowanie brania groźnych substancji mimo uświadomienia sobie ich niesprzyjającego działania, zespół abstynencyjny po ich odstawieniu albo całkowita obojętność na inne aspekty codziennego funkcjonowania.

W początkowym etapie leczenia trzeba przeprowadzić detoks, który uwolni osobę uzależnioną od następstw brania środków psychoaktywnych. Jest to początek ciężkiej drogi, która wymaga wsparcia medycznego, albowiem może nastąpić szereg nieprzyjemnych dla pacjenta objawów – m.in. drżenie rąk, pocenie się, wymioty, urojenia wzrokowe i słuchowe, wzrost ciśnienia tętniczego lub nawet stany lękowe bądź depresja prowadząca do samobójstwa.

Chcesz zgłębić poza tym inne analogiczne posty, ale nie wiesz, gdzie one mogą być? Bez obawy – przeczytaj więcej w tej treści (https://psychoterapiawsopocie.pl/).

Odtruwanie w domu mogłoby być wyjątkowo ryzykowne, bowiem osoba uzależniona nie powinna być sama.

grupa szkoleniowa

Autor: Sterling College
Źródło: http://www.flickr.com

Już od tego momentu wymaga kontaktu z psychologiem, który daje jej poczucie bezpieczeństwa i choć w minimalnym stopniu redukuje poczucie dyskomfortu. Następnym stadium jest terapia, której czas zależy od realizowanego programu, zaś ostatnią fazą jest readaptacja społeczna, która powinna pomóc powrócić osobie uzależnionej do normalnego funkcjonowania bez przyjmowania substancji psychoaktywnych.

Pierwszym krokiem do wyjścia z uzależnienia jest sama chęć uzależnionego do zaprzestania nałogu. Nie jest to prosty proces, albowiem narkomania prowadzi do zmian psychicznych, osłabienia woli, degradacji społecznej oraz wielu innych trudności, z którymi trzeba sobie dać radę.

To super, że chcesz uzyskać większą ilość danych na to zagadnienie. Wówczas przejdź do witryny (https://rehab-terapia.pl/), a dowiesz się różnych wiadomości i zdobędziesz wiedzę na wiele tematów.

Jednak trzeba dołożyć wszelkich starań, gdyż skala uzależnienia od substancji odurzających stale wzrasta wciągając w nie coraz młodsze osoby, którym trudno jest potem normalnie żyć.