Zdrówko

Jak kupić wygodny materac

Dopasowanie materaca absolutnie nie należy do banałów. Piankowy, za kilkaset złotych – co wybrać? Pamiętajmy, że nie musimy inwestować w materac do końca życia.

Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Nie da się prawidłowo funkcjonować, jeśli nie zapewnimy sobie wygodnego snu. Dobierając materac, zapamiętajmy, że idealny model jest sprawą osobniczą. Są ludzie, którzy chcą elastycznego łóżka, pozostali relaksują się wyłącznie na twardym. Stąd też nasuwa się tylko jedna koncepcja: materac powinien być idealnie dobrany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Rodzaje materacyWłaściwie przed chwilą znakomita większość materacy posiadała w środku sprężyny. Jednak dzisiaj to nie jedyne rozwiązanie, ale materac sprężynowy ma pewne usterki, bo sprężyny są ze sobą połączone. Jeśli śpią na nim np. małżonkowie, odczuwają ruchy po drugiej stronie łóżka. Z tego powodu dużą sławą cieszą się materace kieszeniowe. W tym przypadku każda sprężyna jest oddzielnie włożona w pewnego rodzaju kieszonki. Dzięki temu materac ma większą twardość i jest bardziej stabilny – sprawdź jak wybrać materac.

Dzisiaj jednak często kupowane są materace z różnych pianek. Każdy może dobrać zimną piankę, która jest tańsza, a jednocześnie elastyczna i dobrze odprowadza wilgoć. Popularna jest jeszcze tak zwana leniwa pianka, która dostosowuje się do kształtu ciała w zależności od ciepła. Tego typu pomysły wykorzystywane są też w materacach kieszeniowych. Na sprężynach jest zawsze warstwa odpowiednich pianek.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Drogie materace to zwykle lateksowe i termo-elastyczne. Można je równie dostać w wersji sprężynowej, więc produkcja sprężyn wre – następna strona.

Dopasowany materacMaterac powinien być perfekcyjnie dopasowany do wzrostu i oczywiście wagi.

Jeżeli fascynuje Cię ten temat, odszukaj więcej (https://jeger.pl/282-efekty-dekoracyjne-do-scian) faktów na ten wątek, które będą niezwykle zajmujące i na pewno wciągną Cię zupełnie.

Producenci zaznaczają dla kogo zaprojektowany jest dany model. Nie bez znaczenia jest również dobrze trafione łóżko. Stelaż pozwala wydłużyć życie materaca, odpowiednio dbając o jego kształt i wentylację. Polecane są łózka na drewnianych listwach, ich rozstaw powinien być szeroki.

Istotna jest raczej jakość materaca, cena już mniej. Materac kieszeniowy 7-strefowy, z warstwą kokosa to koszt maksymalnie 400 złotych – oczywiście cena zależy od wielkości. Nie ma sensu więc wstawiać materaca za więcej niż tysiąc złotych, by odpocząć w godnych warunkach.