Informacje sportowe

Jak kształtują się początki nauki jazdy na snowboardzie? w jaki sposób się do tego przygotować?

Snowboard jest bardzo młodym sportem, pojawił się dopiero z końcem lat sześćdziesiątych. Uprawiać go jednak może każdy z nas, bo jest sportem dla osób młodych duchem, czyli bez względu na wiek. Styl oraz sposób jazdy na tym sprzęcie jest dość swobodny, natomiast jeśli się zdobędzie trochę wprawy, staje się wręcz bezwysiłkowy. Uczenia jazdy na desce można zacząć dość wcześnie, już od 5-6 roku życia, natomiast nic nie przeszkadza, aby zacząć naukę zdecydowanie później, nawet w wieku 60 lat. Aby natomiast dobrze się przygotować trzeba oczywiście zaopatrzyć się w najważniejszy sprzęt, jak wiązania do snowboardu.

snowboard

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, jak każdy sport, tak i jazda na snowboardzie wymaga przygotowań. Najważniejsze są sprawności fizyczne, jak giętkość oraz kondycja, szczególnie przydają się mocne nogi . Co ważne, jeżeli decydujemy się na pierwsze spotkanie z deską, musimy pomyśleć o treningu fizycznym parę tygodni wcześniej. Wiele osób zastanawia się też, z pewnością słusznie, czy na początku sklep ortopedyczny wyszków zakupić czy może pójść do wypożyczalni?

Na początek łatwiej jest udać się do wypożyczalni, lecz rzeczywiście należy zwrócić uwagę czy wypożyczany sprzęt jest dobrej jakości. Najlepiej jeśli to będzie znana firma. I dotyczy to wszelkich elementów, jak deski snowboardowe damskie czy buty, które muszą być odpowiednio dopasowane, by pięta za bardzo się nie ruszała . Jak po paru dniach stwierdzimy, że to faktycznie sport dla nas, to wtedy możemy pomyśleć o pierwszym zakupie. Da nam to również możliwość dokładnego poznania konkretnej deski i obycie się z nią. To spowoduje, iż kupując tą własną, będziemy mieli widzę czy ten model nam odpowiada.

kask snowboardowy

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki takiemu podejściu można poczynić faktycznie szybkie postępy. W dalszej części możemy zakupić kolejne niezbędne części wyposażenia na własność, jak kask snowboard . To niesamowicie ważne, żeby przed kupnem dobrze sprawdzić samemu każdą część ubioru, gdyż nawet niewłaściwie dopasowane okulary lub też kask mogą nas irytować, a przez to odbierać radość z jazdy. Zamiast więc tak się denerwować W trakcie przymierzania sprawdźmy dobrze, czy kupowany przez nas sprzęt to jest faktycznie to, w czym będzie nam się dobrze jeździło, czy jednak jednak trzeba będzie kupić coś trochę innego.