Bez kategorii

Jak efektywnie walczyć z depresją?

Naturalnie nie jestem jakimś psychiatrą, więc nie jest powiedziane, że jestem w stanie udzielić pomocy tym osobom, które chorują na dużą depresję. Czyli jeśli przykładowo ciągle, praktycznie każdego dnia, na serio rozmyślasz o odebraniu sobie życia, powinieneś poszukać pomocy u ekspertów, nigdy nie możesz czerpać wiedzy z Sieci. Jednakże już przykładowo depresja sezonowa jest sporo powszechniejsza, tak naprawdę może dopaść wszystkich. A należy mieć na uwadze, że Polska to nie Kreta, pogoda bardzo często uprzykrza nam życie. Choć w takiej Norwegii jest akurat w tej materii jeszcze słabiej.

słońce

Autor: gnuckx
Źródło: http://www.flickr.com
Skandynawowie zasadniczo przez słabą pogodę, znikomą ilość promieni słonecznych, mają duże kłopoty z psychiką. A to pokazuje, że nawet bogaty narody i tak muszą codziennie zmagać się z kłopotami psychicznymi. W takim razie: jak walczyć efektywnie z depresją sezonową? Co zrobić, aby w żadnym razie nie doszło do takiej sytuacji, iż znacząco pogorszy się dla nas zdrowie i samopoczucie? Najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest to by wyjechać na czas gorszej pogody do powiedzmy Nicei. Jednak to w większości przypadków dosyć trudne do zrealizowania.

O wiele lepszym wyjściem jest chociażby terapia światłem. Jednakże nie piszę akurat tutaj o metodach terapii, które w sumie powinny być zakazane prawnie. A w końcu niestety wielu ludzi poszukuje niemoralnego zarobku… W zasadzie chodzi o to, że w końcu możemy kupić lampę antydepresyjną, np tu . Takie lampy nie są tanie, są sporym wydatkiem, lecz to i tak sporo mniej, aniżeli koszty leczenia farmakologicznego! Zwróć na to pojęcie, popatrz na to wszystko w taki właśnie sposób, a zapewne będziesz o wiele bardziej zainteresowany terapią światłem.

Moim zdaniem lampa antydepresyjna powoduje, że tak jakby możemy bardziej skutecznie walczyć o radość. Wcale nie przesadzam. Sam zakupiłem takową lampę, więc bardzo dobrze wiem, iż jest ona niezmiernie skuteczna. Choć i tak niesamowicie istotne jest to, aby dostarczyć sobie więcej w zupełności naturalnego światła.

Niezwykle nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, by przeczytać nasz tekst. Jeśli masz ochotę na nowe, to kliknij ten link i przenieś się do kolejnej witryny.

A więc: jeśli chciałbyś efektywnie walczyć z depresją, nigdy nie możesz zapominać, że szalenie istotne jest to by zadbać o możliwie jak największy dopływ światła – więcej przeczytasz na .