Bez kategorii

Jak dużo musimy zapłacić za rower miejski, a jak dużo za wyczynowy?

Rower jest narzędziem, które ma nam służyć do dojazdów do szkoły, rekreacji, lub występów w zawodach. Wydać na niego powinniśmy dokładnie tyle, aby był sprzętem nadającym się do naszego zastosowania.
Ale nie należy przepłacać, gdyż droższy rower nie poprawi formy ani nie uczyni z nas lepszych rowerzystów.

problemy

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Są obecnie rowery niezwykle tanie, jakie dla osoby dużo jeżdżącej na rowerze będą ciągle źródłem problemów. Wtedy będziemy mieć kłopot z prędko zużywającymi się elementami i usterkami. Rower który mało kosztuje, mógłby się okazać droższy w użytkowaniu niż ten, jaki wart jest więcej w dzień zakupu. Trzeba pamiętać o tym, gdy nabywamy własny wyśniony jednoślad. Jeżeli roweru będziemy używać tylko okazjonalnie, to powinno wystarczyć około 1000-1200 PLN. Używany rower można zakupić już za 400-500 złotych. Jeśli z roweru będziemy korzystać regularnie, warto trochę dołożyć pieniędzy i kupić rower za 1300-2000 PLN. Za taką cenę można znaleźć rower przygotowany przez fabrykę do eksploatacji cyklicznej i w złą pogodę. Taki rower będzie także posiadał trwalszy i wytrzymały na pogodowe warunki osprzęt. Oczywiście i w tym przypadku kilkuletnie rowery będą trochę tańsze, ale jest to zależne od wieku roweru oraz stanu technicznego.
pokój dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town
Rowerzyści planujący startować w wyścigach, powinni wydać nieco więcej. Ale taka osoba zwykle wie ile oraz za co płaci. Ceny takich jednośladów mogłyby zaczynać się od trzech tys. PLN. Jeżeli jesteś postawnym mężczyzną, który waży sto kilogramów albo więcej, rower będzie musiał być bardziej odporny, zatem droższy.

Trzeba zapłacić parę stówek więcej, jednak lepszej klasy obręcze z pewnością zwrócą się z czasem. Nie ma żadnego sensu nabywać górala do jazdy mieście.

Jeżeli ten tekst jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis hotele konferencyjne na mazurach, w którym znajdziesz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Także rower drogowy nie będzie się prawidłowo sprawdzał w trudnym terenie.