Zdrówko

Jak duże możliwości daje obecna medycyna chorym, jak wygląda leczenie chorób w funduszu.

Aktualna medycyna daje coraz więcej możliwości chorym. Bez przerwy się słyszy o kolejnych nowinkach i metodach leczenia chorób, a także zaawansowanej aparaturze diagnostycznej i leczniczej, jaka zaczyna się w przychodniach. Niestety problemem chorych w naszym kraju będzie to, że większość z tego typu nowinek nie jest dla nich dostępna. W teorii nasza służba jest bezpłatna i dostępna dla każdego.

lekarz

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz to jedynie teoria, bowiem NFZ przeważnie nie refunduje nowoczesnych technik leczenia, a jeżeli już się taka możliwość pojawi, to trzeba na nie czekać całymi miesiącami. Analogicznie jest z lekarzami, tu również w przypadku wielu specjalistów nie ma co liczyć na to, żeby się w normalnym czasie dostać. Będą się zdarzać sytuacje, że na pewne zabiegi zapisywać się będzie trzeba z kilkuletnim wyprzedzeniem. Jeżeli ktoś będzie poważniej chory, to niestety przy czymś takim jego szanse na wyleczenie znacznie maleją. Chyba że zrezygnuje z czekania i zdecyduje się wybrać na prywatne leczenie, wówczas każdy endokrynolog Katowice (zobacz ten link) przyjmie go w ciągu kilku dni. Naprawdę duży problem robi się także w przypadku badań, które należy zrobić w określonym przedziale czasu. Dotyczy to na przykład badań penetralnych, jakie każda kobieta po ukończeniu 35 roku życia powinna zrobić. A że robić je można tylko między 11 a 13 tygodniem, to przedział czasowy nie jest duży.

badania w ciąży

Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem w wielu miejscowościach chętnych kobiet jest naprawdę duża ilość, a badania prenatalne NFZ -polecamy dowiedzieć się więcej na będzie wykonywać jedynie parę i do tego proponując niewielką liczbę miejsc. Na szczęście sytuacja znacząco się poprawia w ostatnich miesiącach, ponieważ coraz więcej gabinetów zaczyna oferować to badanie. Poza tym ze względu na wygodę kobiet gabinety zaczęły dawać możliwość zarejestrowania na konkretny termin.

Jeśli po przeczytaniu powyższego postu wciąż masz jakiekolwiek zagwozdki, to sprawdź poza tym to ważne opracowanie (http://hipokrates-olesnica.pl/stomatolog/) – są w tamtym miejscu pokrewne materiały.

Jest o tyle istotne, że wtedy panie nie będą musiały siedzieć całymi godzinami czekając na swoją kolejkę, a mogą przyjść bezpośrednio przed zaproszeniem do gabinetu.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie ciekawy oraz masz chęć uzyskać więcej informacji na omawiany temat, to została opublikowana pomocna treść (http://a2clinic.pl/stomatologia/implantologia/), którą warto zobaczyć.

Powstają również dedykowane programy, dzięki jakim kobiety które spełniają ustalone kryteria mają dużo łatwiejszy dostęp do tych badań.