Informacje sportowe Sprzęciwo

Jak dobrać pasującą piłkę do tenisa?

Wiele osób nie docenia wagi piłek tenisowych. Prawda jest jednak taka, że odpowiednio dobrana piłka ma wpływ na przebieg gry.Profesjonalni zawodnicy używają nowych piłek prawie przy każdej okazji. Trenują takimi, by w celu przyzwyczajenia się do nich i wiedzieć jak ich wykorzystać, kiedy rozpoczyna się mecz. Profesjonaliści pierwszy raz wymieniają piłki do tenisa już po 7 gemie meczu, a potem robią tak konsekwentnie co 9 kolejnych gemów. To chyba najlepiej obrazuje, jak bardzo ważny jest cały ten proces.

Odwiedź sklep

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Piłki do tenisa możemy podzielić na 2 główne kategorie – piłki bezciśnieniowe i piłki ciśnieniowe. Piłki bezciśnieniowe posiadają grubszy gumowy środek i zachowują dobrą jakość odbicia, dlatego mogą być używane przez dłuższy czas.Podstawowa charakterystyka tych piłek to zauważalna twardość i ciężkość przy odbiciach, co powoduje, że kontrola uderzenia jest trudniejsza.Taki wybór to wspaniałe rozwiązanie na treningi tudzież dla osoby grającej okazjonalnie. Piłki te kupuje się w wiaderku lub w worku.Piłki ciśnieniowe są bardziej lekkie i miękkie, zatem w przeciwieństwie do omawianych wcześniej piłek, zawodnik odczuwa wyraźną przyjemność z gry, z powodu dobrej kontroli uderzeń. Piłki te winny być używane stale, ponieważ każdy dzień to strata ciśnienia, a co za tym idzie niższy kozioł piłki i brak komfortowej gry.
To doskonałe rozwiązanie dla osoby trenującej regularnie motor enduro dla dzieci zawodowo. Piłki pakowane są po trzy albo 4 sztuki w specjalistycznym pojemniku, a po jego otworzeniu powinno się usłyszeć specyficzny dźwięk, który jest spowodowany uwolnieniem ciśnienia. By sprawdzić czy piłka ciągle nadaje się do grania, unosi się ją na wysokość stu cali, puszcza i oczekuje aż się odbije od twardej powierzchni. Jeżeli po koźle wzniesie się ona na wysokość 40 cm, to oznacza, że ciągle jest dobrze napompowana. Średnio piłka powinna starczyć na rozegranie od sześciu do ośmiu setów

piłka na korcie

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Każda firma wytwarzająca piłki ma w ofercie trzy rodzaje piłek: poziom zawodowy,mistrzowski i rekreacyjny. Poziom zawodowy to najlepsze piłki producenta, przez co wiele profesjonalnych turniejów tenisowych decyduje się na używanie danej marki.Takie piłki zapewniają jakość i wytrzymałość na wysokim poziomie. Poziom mistrzowski to piłki nieco gorsze od wcześniej opisywanych, lecz dla większości zawodników średnio-zaawansowanych będą bardzo zadawalające. Ostatnio poziom zadedykowany jest dla rekreacyjnych zawodników jak i do treningowego użycia, dlatego tych piłek unika się przy turniejowej grze na punkty. Jest wiele typów piłek tenisowych, ale na decyzję, które kupić – ma wpływ wiele rzeczy.Dobór złych piłek może mieć tak samo niekorzystny wpływ na grę zawodnika jak brak stosownej dla jego umiejętności rakiety.