Bez kategorii

Jak dobrać obuwie, aby było komfortowe jak też zdrowe dla stóp

Niezwykle ważne są właściwie dobrane buciki dla malucha. Dziecko ma prawie płaską stópkę. Gdy rozpoczyna chodzić, jego stópki zmieniają kształt i dopasowują się do nowych funkcji. Buty dla dwu, trzyletniego malucha muszą być o 5-6 milimetrów dłuższe niż stopy, posiadać okrągłe noski, aby palce miały miejsce. Konieczna jest cholewka obejmująca nogę powyżej kostki. Najbardziej odpowiednie będą buciki zawiązywane.

Autor: Clarks
Buty dla dorosłego z kolei winny być dobrane w taki sposób, aby można było ruszać palcami i aby do wnętrza dopływało powietrze. Dobrych butów nie powinno się czuć na stopach. Muszą jednocześnie osłonić przed urazami oraz wychłodzeniem w zimne dnie. Wyściółka winna dobrze absorbować wilgoć i pozwolić stopie oddychać. Wtedy noga się nie spoci. Podeszwa ze sprężystego tworzywa amortyzuje wstrząsy, a miękka cholewka nie zaburzy krążenia krwi.

Podologia to nauka zajmujące się oceną wad, zniekształceń oraz schorzeń stóp. Najczęstsze dolegliwości dotyczące stóp to tzw. halluks oraz ostroga.

Sprawdź następny istotny artykuł (http://www.baborinstytutwroclaw.pl/zabiegi-liftingujace/), aby wysondować dużo szczegółów na zajmujący Cię temat. Namawiamy i życzymy wciągającej lektury!

() To najczęściej kobiety, które wkładają obuwie z wąskim noskiem i na dużych obcasach cierpią z przyczyny halluksów – koślawych paluchów. Skłonność do nich mają też kobiety z nadwagą oraz płaskostopiem.

Ostry ból powoduje także pięta z ostrogą, innymi słowy wyrośla, jakie tworzą się od spodu kości pięty. Uciskają one ścięgna a także więzadła pięty. Ból może być tak silny, że uniemożliwi stawanie na chorej pięcie. Tę przypadłość operuje się jedynie w szczególnych wypadkach. Kuracja polega na systematycznej gimnastyce stóp i wkładaniu wkładek które odciążą pięty. Fizykoterapia pomaga usunąć stan zapalny a także częściowo ból. Konieczne będzie także pozbycie się nadwagi a także wkładanie obuwia z obcasami tłumiącymi wstrząsy, mających sztywne zapiętki, duże noski oraz dobrze wyprofilowaną wkładkę.

Aby ustrzec się kłopotów doradzam kupować buciki u sprawdzonych wytwórców (dla przykładu obuwie clarks). Gros z nich oferuje dodatkowo sprzedaż on-line. Sklep Clarks oferuje w swoim asortymencie zarówno obuwie dziecięce, jak też damskie oraz męskie, na każdą porę roku.