Zdrówko

Jak dobierać soczewki, by najbardziej nam pasowały? Co jest w tej dziedzinie najbardziej istotne, o jakich kwestiach pamiętać?

Soczewki kontaktowe są w coraz większym stopniu popularne, nie zadziwia więc fakt, iż coraz bardziej często wybierają je osoby z wadą wzroku. Do niedawna były zmuszone nosić okulary korekcyjne, by normalnie funkcjonować, obecnie na szczęście są bardziej korzystne sposoby.

W ogóle powodów rosnącej popularności soczewek kontaktowych jest naprawdę dużo. Jednym z nich jest faktycznie dość dynamiczny rozwój technologii produkcji, a również wykorzystywane coraz bardziej zaawansowanych materiałów, z których tworzone są soczewki (http://www.rajsoczewek.pl/acuvue). Kolejnym powodem jest ciągle poszerzana oferta soczewek kontaktowych, przy pomocy jakich można obecnie praktycznie skorygować właściwie każdą wadę wzroku – od krótkowzroczności, przez astygmatyzm po starczowzroczność. Do każdego z tego typu schorzeń wykorzystuje się specjalne soczewki Cooper Vision|soczewki.

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com

Przed wybraniem soczewek kontaktowych powinniśmy odwiedzić specjalistę, czyli okulistę lub optometrystę, który przeprowadzi badanie i dzięki swojej wiedzy dobierze soczewki kontaktowe – http://rajsoczewek.pl – w najwyższym stopniu przypasowane do naszej wady wzroku. W trakcie tego fachowego badania okulista zdefiniuje rodzaj oraz wielkość wady,dokona pomiaru geometrii oka. Dodatkowo sprawdzi, czy nie występują u nas żadne schorzenia oczu, które mogłyby wykluczyć możliwości noszenia soczewek kontaktowych, np. szkła proclear 1-day. Po zrobieniu takiego badania oraz zebraniu różnych najbardziej istotnych informacji okulista jest w stanie zaproponować konkretne soczewki kontaktowe, które będą w najwyższym stopniu pasować do naszych wymagań. Specjalista założy wybrane soczewki na oczy i zobaczy jak się układają. W poszczególnych sytuacjach niezbędne może być kupno u producenta soczewek kontaktowych o oryginalnych parametrach, które są przypasowane do wymagań danej osoby.

Następnie najlepiej zapoznać się z szczegółowo z zasadami, jakie będą obowiązujące w czasie użytkowania soczewek kontaktowych. Po przypasowaniu zalecane jest przyjście we wskazanym terminie na wizytę kontrolną. Po 2 tygodniach od pierwszej aplikacji specjalista powinien zobaczyć, jak prezentuje się stopień tolerancji oka na soczewkę. Jak wszystko przebiega standardowo, to co kilka miesięcy należy zgłaszać się na okresowe kontrole.