Zdrówko

Jak dbać o uzębienie? – informacje praktyczne

Stan ząbków jest jednym z istotnych czynników decydujących o naszym designie i o zdrowiu całego organizmu. W jaki sposób troszczyć się o zęby, ażeby były zdrowe jak też służyły nam przez całe życie? Co zrobić, ażeby cieszyć się zdrowym uśmiechem?

Trawa

Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com
Zapobieganie próchnicy jak też innym chorobom zębów polegać będzie zawsze na tym samym – najważniejszą rolę gra tutaj codzienna higiena uzębienia i jamy ustnej. Istotne jest też zmniejszenie spożycia wyrobów mieszczących cukier, bowiem jest on podstawowym pożywieniem bakterii próchnicotwórczych. Codziennym i znanym od dawna zabiegiem jest szczotkowanie ząbków szczoteczką i pastą przez blisko 3 minuty – przynajmniej dwa razy na dzień, a najlepiej każdorazowo po posiłku. Można używać szczoteczki elektrycznej lub manualnej, wybór należy do nas – stomatolodzy powiadają, że każda z nich doskonale spełnia swe zadanie, jeśli tylko szczotkujemy ząbki należycie długo oraz robimy to dokładnie. Wyróżniamy trzy typy szczoteczek o rozmaitej twardości włosia: miękkie, średnie oraz twarde
szpital

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Szczoteczkę najlepiej wymieniać co 3 miesiące, bowiem po tym czasie traci ona swe pierwotne przymioty, włosie się odkształca jak też gorzej czyści zęby. Liczne bakterie wraz z drobinami jedzenia zbierają się również na języku a także tworzą nalot, jaki musimy usunąć. Oprócz indywidualnej troski o czystość zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy do roku powinniśmy odwiedzać dentystę. dentysta (www.stomatologiacichon24.pl) obejrzy nasze zęby i stwierdzi, czy wszystko z nimi w porządku.

Oczyści je również z odkładającego się kamienia nazębnego. Częste wizyty u stomatologa (zobacz https://stomatologiacichon.pl/implanty-stomatologiczne-zebowe/) pozwolą błyskawicznie spostrzec a także wyleczyć zmiany próchnicowe jak też przeciwdziałać chorobom przyzębia.