Zdrówko

Jak dbać o piękne ciało nie szkodząc zdrowiu ani środowisku?

Najlepiej wyszukać kosmetyków wykorzystujących substancje pochodzenia naturalnego. W zdrowym ciele zdrowy duch, wszyscy doskonale zdajemy sobie z tegoż sprawę. O właściwej kondycji organizmu najlepiej zaświadcza nasz wygląd: błyszczące włosy oraz pełna wigoru skóra.Firmy wytwarzające kosmetyki, również te określone dla osób 50+, ciągle zapewniają nas o należytych dla skóry własnościach kremów a także balsamów, nawilżających włosy komponentach odżywek i oczyszczającym działaniu mydła.

kosmetyki

Autor: Ayu Laurence
Źródło: http://www.flickr.com

Czy jednak wszelkie z tych kosmetyków dodatnio wpłyną na nasze zdrowie? I czy na pewno są one pewne dla środowiska naturalnego? O tym można się przekonać wyłącznie wtedy, kiedy nauczymy się czytać listy komponentów umieszczane na etykietach. Warto przez sekundę przyjrzeć się poniektórym z nich, a jeżeli coś nas zaniepokoi – wyszukać zamienników oferowanych przez producentów kosmetyków naturalnych.Na początek zastanówmy się, jakie substancje przydadzą włosom jak też skórze żywego połysku. Najlepiej, kiedy są to olejki pochodzenia naturalnego. Coraz to więcej kosmetyków powstaje z użyciem „eliksirów młodości”, to znaczy oleju arganowego i oleju Makadamia. Doskonale, bowiem są to ekologiczne składniki charakteryzujące się korzystnym dla zdrowia działaniem dowiedz się więcej. Odnawiają jak też oczyszczają skórę, nawilżają ją w naturalny sposób a także niwelują szkodliwe działanie wolnych rodników.

Niedobrze, jeśli kosmetyk komponuje się przede wszystkim z silikonów, których wykorzystanie jest niezwykle powszechne. Zazwyczaj to właśnie silikony sprawiają, iż tani szampon, nie zawierający żadnych składników odżywczych, przydaje włosom błysku. Stosowanie kosmetyków mieszczących powyższe składniki wiedzie do przesuszenia włosów a także do istotnego przyspieszenia starzenia się skóry.Dobrze jest poszukać kosmetyków stosujących substancje naturalnego pochodzenia (wspomniane już oleje arganowy i Makadamia ), nierzadko wykorzystuje się również migdałowy, sezamowy oraz olejek (zobacz również naturalne olejki eteryczne) z pestek moreli. Najlepiej sięgnąć po kosmetyki ekologiczne, jakie powstają głównie na bazie tych składników, nie zawierają zaś żadnych silikonów które powstają jako produkty przemysłu petrochemicznego .

Jeżeli masz ochotę zgłębić uzupełniające wiadomości na omawiany tu wątek, to zobacz to ważne źródło (https://xrayprotect.pl/panele-rtg.html) – ono również jest bardzo cenne.

Kto by pragnąłby natłuszczać się pochodnymi ropy naftowej?